Written by: Design Kuchnia Lifestyle Salon Sypialnia Wnętrza

Nowoczesny styl wiejski w aranżacji – zakochaj się bez reszty

1

Nieczęsto określenie nowoczesny oraz wiejski rozpatrywane są wspólnie, ale kombinacja tych dwóch stylów to rzecz więcej niż godna uwagi. Właśnie dlatego pokażemy Wam, w jaki sposób pielęgnować swoją miłość do tego dość niecodziennego połączenia za pomocą sprytnych sztuczek, które wniosą świeżość do wiejskiego wystroju. Poznajcie nowoczesny styl wiejski i zakochajcie się w nim bez reszty.

Uwierz w to połączenie!

3

foto: Better Homes and Gardens

Chociaż tego rodzaju stylistyka w przeszłości używana była przede wszystkim do budynków użytkowych takich jak stodoły, czy inne budynki, styl ociosanych drewnianych listew jest obecnie ostoją w zamkniętych przestrzeniach domowych. Aby wprowadzić nowoczesny styl wiejski do swojego domu wystarczy zmodernizować wystrój wnętrza za pomocą prostych drewnianych mebli w szorstkiej, neutralnej kolorystyce.

Wyeksponuj oryginalny styl w codziennych przedmiotach

Odsłonięte cegły są jedną z tych fajnych sztuczek wzornictwa przemysłowego, które mogą być tradycyjne lub kanciaste. Możesz nadać surowości nowoczesnemu mieszkaniu poprzez połączenie go z tradycyjnymi, drewnianymi i otwartymi półkami wypełnionymi antykami, czy starymi książkami. Warto rozważyć też pozostawienie jasnej, a nawet białej kolorystyki w pozostałych miejscach, co zapobiegnie efektowi zasłonięcia pięknej, ceglanej ściany.

Ręcznie wyszywany nowoczesny styl wiejski

2

foto: Better Homes and Gardens

Piękne, wyszywane ręcznie kołdry to sposób na wniesienie odrobiny stylu wiejskiego do nowocześnie urządzonej sypialni. Dziś kupić jest je naprawdę łatwo – wystarczy rozejrzeć się po cepeliach, sklepach ze starociami, czy komisach, by odnaleźć kapę, czy kołdrę, która zachwyci nas bez reszty. Dodając do wystroju oprócz kołdry jeszcze dodatkowe, kolorowe elementy dekoracyjne, korespondujące idealnie z kołdrą, czy kocem, wyczarujemy naprawdę magiczne pomieszczenie przenoszące nas jednocześnie w przeszłość, choć mocno osadzone w teraźniejszości. Jeśli nie macie możliwości zakupu starej kapy, czasem wystarczy przetrzeć w niektórych miejscach nową, a także przybrudzić, tak, by imitowała ona starą, rustykalną kołdrę. To prosty i sprawdzony patent, który świetnie wkomponuje się w całość pomieszczenia.

Tagi: , , , , Last modified: 2016-06-28