Written by: Wnętrza Design

Okna bez firan – sposoby na modny wystrój okna

3

Przyzwyczailiśmy się do tego, iż okna w naszych domach zdobią firanki i zasłony. Powoli jednak ten sposób zdobienia okien odchodzi do lamusa. Miejsce tradycyjnych firan zajmują zupełnie nowe, znacznie ciekawsze aranżacje, które świetnie podkreślają styl wnętrza w którym się znalazły. Dlaczego odchodzimy od firan? Dzieje się tak z rozmaitych względów – od estetycznych poczynając, poprzez względy zdrowotne, na modzie kończąc. Jak można modnie zaaranżować okna bez firan, opowiemy za chwilę. Przekonajcie się, jak ciekawy może być wystrój okna ozdobionego roletami.

Oryginalny wystrój okna i wnętrza

2

Foto: Pinterest.com

Okna i sposób ich ozdobienia to bardzo ważny element w aranżacji salonu. Szczególnie dużą rolę przykładamy zwłaszcza do aranżacji okien w sypialni, salonie czy kuchni. To właśnie w tych miejscach jako szczególnie ważnych w każdym domu wyczarować można prawdziwe aranżacyjne cuda. Szeroki wybór rolet od kolorowych po rzymskie sprawia, że możemy pozwolić sobie na mnóstwo eksperymentów i cieszyć się zupełnie nowym charakterem konkretnego wnętrza. Poza niewątpliwym walorem estetycznym rolety pełnią też niezwykle funkcjonalną rolę, doskonale filtrując światło.

Zwiewna aranżacja, wolnowiszący styl

1

foto: Pinterest.com

Olbrzymim powodzeniem od dłuższego czasu cieszą się rolety rzymskie. Te zwiewne osłony okien to połączenie zwiewnej tkaniny z delikatnym przesłanianiem światła. Tym samym dzięki roletom wnętrze nabiera specyficznego uroku, klimatycznego i szalenie ciepłego. To hit zwłaszcza w przypadku minimalistycznych wnętrz. Ich olbrzymim atutem (zwłaszcza w salonach o dużych oknach) jest równoczesne wpuszczanie światła do wnętrza z jednoczesnym filtrowaniem go. Rolety te są łatwe w użytkowaniu, a nade wszystko funkcjonalne.

Inną ciekawą opcją jest zastosowanie japońskich paneli. Piękne, zwiewne i wyjątkowo estetyczne staną się ozdobą niejednego salonu.

Zielono mi!

cortina colorida na cozinha arquitrecos via textile furnishings

foto: Blog de decoracao

Dzisiejsza ilość wzorów i kolorów sprawia, że wybrać możemy naprawdę spośród mnóstwa propozycji swoje wymarzone rolety, które wniosą powiew świeżości do wnętrza. Nie trzeba zmieniać niczego w salonie, poza zastosowaniem nowych, kolorowych rolet, by wnętrze nabrało zupełnie innego, nowego wymiaru i charakteru. Co ważne, rolety dopasować można do naprawdę rozmaitych powierzchni, nawet bardzo dużych. Świetnie sprawdzą się też w przypadku okien o nietypowych kształtach, umożliwiając zindywidualizowanie wystroju.

Tagi: , , , , Last modified: 2022-03-22