Written by: Design Wnętrza

Styl nordycki – olśniewające mieszkania, które ukazują piękno wnętrz

foto 1Render

Wpływy skandynawskie w architekturze wnętrz objęły mnóstwo elementów od typograii, poprzez architekturę, meble, czy nawet najprostsze elementy dekoracyjne. Pokażemy wam piękno, jakie kryje styl nordycki, będący zarazem ucieleśnieniem skandynawskiego stylu i wielofunkcyjności połączonego z błyszczącymi, kolorowymi motywami.

foto 1Render taxi

Foto 1

Znaczenie błysku

foto 2

Foto 2

Pierwsze z prezentowanych przez nas wnętrz rozpoczyna się od koncepcji remontu, który dokończony został później przez architektów: Anna & Eugeni Bach z Render Taxi. Styl nordycki przejawia się tu przede wszystkim w błyszczących powierzchniach. Dla wprowadzenia odmiany od typowo skandynawskich wnętrz, to wzbogacone zostało poprzez uderzający modernistyczny zwrot akcji: zdumiewający sufit, który snuje relację między jaskrawym światełkiem a analogicznym cieniem. Pierwotne płytki pochodzące sprzed remontu zostały odzyskane po przywróceniu pierwotnego stanu, a następnie skonfigurowano je w odpowiednie szeregi – charakterystyczne paski o wyjątkowym wyglądzie i mocy.

To, co charakterystyczne w Tm projekcie: udekorowana drzewem i białymi powierzchniami kuchnia zasadniczo uosabia najbardziej podstawowe skandynawskie ideały projektowe.

Świat kolorów

foto 3

Foto 3

Kolejne wnętrze posiada nieco więcej żywych kolorów. To mieszkanie uosabia oraz łączy mnóstwo naturalnych tematów. Jaskrawy kolor zawsze doceniany jest przez mieszkańców Skandynawii, którzy muszą borykać się z długimi, białymi zimami, dlatego też wprowadzenie tego typu elementów do wnętrz zawsze ma sens, obejmując duże części życia i możliwej żywiołowości.

Styl nordycki zakłada wprowadzenie prostych dekoracji, które łatwo ze sobą powiązać. Ten dom jest wspaniałym przykładem ukazania, iż wpływy nordyckie nie oznaczają wcale, by wszystkie przedmioty we wnętrzu pochodziły ze Skandynawii. Lustro pochodzi od francuskiego projektanta Jacquesa Adneta, zaś widoczne z tyłu w tle stołki są projektu Fabio Bartolaniego.

Piękna kuchnia

foto 4

Foto 4

Kolejne pomieszczenie na jakie warto zwrócić uwagę, to kuchnia niezwykle przytulna i jednocześnie wydajna. Znajdziecie tu słoiki na przyprawy, czy zastawę stołową na otwartych półkach, co jest sposobem na nadanie pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Czerwień i czerń składają się na nieco bardziej ostateczny temat kolorystyki kuchennej. Motyw na chodniku ukazuje nordyckie szczęście.

Styl skandynawski a minimalizm

foto 5

Foto 5

Chociaż wiele osób zrównuje często skandynawskie wpływy z minimalizmem, te dwa style nie zawsze są synonimami. Zawsze jednak myśląc o jednym i drugim, myślimy o tym,  by otaczać się pięknymi przedmiotami, które kochamy.

Wypchane zwierzęta

foto 6

Foto 6

Wypychane  zwierzęta nie zawsze dobrze pasują do współczesnych domów, ale z pewnością przywodzą na myśl tradycje polowania na północy – cudowna głowa jelenia  utożsamia tu styl nordycki w całej okazałości.

Tagi: , Last modified: 2016-09-02