Written by: Wnętrza Salon

Niekonwencjonalne pomysły na urządzanie salonu

afrykański

Z licznych obserwacji wynika, iż najchętniej a zarazem najczęściej wybieranymi sposobami na aranżację wnętrz są styl klasyczny i nowoczesny. Ich popularność ma związek ze stonowaniem oraz pewnym bezpieczeństwem jakie zapewniają naszym mieszkaniom i domom. Jednak dla sporej grupy ludzi takie urządzanie salonu jest zdecydowanie zbyt nudne i zbyt konwencjonalne, dlatego poszukują oni odmiany oraz zdecydowanie innych możliwości.

living-room-581073_1280

foto: Pixabay

Afryka dzika

Sposobem na przełamanie nudy i tchnięcie do wnętrza ducha oryginalności jest urządzanie salonu w stylu afrykańskim. Istnieje wiele sposobów na to jak zaaranżować taki salon, dlatego skupimy się na głównych założeniach stylu.

Przede wszystkim skoncentrować należy się na stworzeniu odpowiedniego klimatu, który nawiązywał będzie do gorącego kontynentu afrykańskiego. W zależności od rodzaju wybranej poetyki, stworzyć możemy wyjątkowe wnętrza w stylu marokańskim, wschodnioafrykańskim lub południowoafrykańskim. Mile widziane będą tu przede wszystkim kolorowe dodatki i meble, ludowe gadżety nawiązujące do kontynentu, czy odpowiednie fototapety z afrykańskimi motywami. Dobrym pomysłem są także wszelkie zwierzęce motywy – skóry zwierząt na podłodze, obrazy, ryciny, maski, itp. – wszystko w stylu afrykańskim.

afrykański

foto: Homebook.pl

Tchnienie orientu, a może żar tropików?

Zarówno styl afrykański, jak i orientalny, czy tropikalny przeznaczone są głównie dla pasjonatów obcych kultur. Może pokusić się o takie urządzanie salonu także i podróżnik – globtroter, który chciałby w swoim domu zachować cząstkę świata.

Decydując się na którykolwiek z wariantów, powinniśmy pamiętać, że bardzo często dany styl tworzą odpowiednie dodatki, które nawiązują do danej kultury. Przykładowo –ratanowe szezlongi świetnie wkomponują się w klimat tropików, stwarzając podwaliny do stworzenia salonu w tym stylu, zaś figurki Buddy, czy rzeźby indyjskie będą stanowić znakomitą podstawę stylu orientalnego.

orient

foto: Architectural Digest

Nie tylko dla podróżników

Nie tylko podróżnicy ciekawi świata szukają ciekawych pomysłów na urządzanie salonu. Nie trzeba mieć też szczególnych pasji, czy wyjątkowego hobby, by pragnąć przełamać konwencję i wywiać nudę z mieszkania. Wystarczy, by w swoim salonie spróbować odzwierciedlić swój styl życia, czy też charakter. Właśnie dlatego w modzie jest styl Eko, styl romantyczny i wiele jeszcze innych. To za ich pomocą próbujemy wyrazić siebie i swoje emocje, pokazując co nam w duszy gra.

Styl romantyczny to przede wszystkim styl kobiecy, delikatny i kochający ciepłe, różowe barwy oraz mnóstwo stylowych bibelotów. To zdecydowanie wariant pasujący do wiotkich i delikatnych Pań. Styl Eko stawia na naturę i naturalność. Jest odzwierciedleniem pewnego sposobu myślenia właścicieli domu / mieszkania, którzy z Eko stworzyli filozofię i sposób na życie. Ten styl potrzebuje przede wszystkim naturalnych przedmiotów, ładu i harmonii w przestrzeni. Tak naprawdę nie jest on niczym nowym, ani innowacyjnym, w ostatnich latach był nieco zapomniany, dziś na nowo wraca do łask.

romantyczny

foto: dom z pomysłem

Sposobów na niekonwencjonalne urządzanie salonu jest całe mnóstwo. Multum pomysłów i możliwości sprawia, że możemy wykazać się w tym punkcie olbrzymią wyobraźnią i nietuzinkową kreatywnością. Tworząc jednak odpowiedni wystrój salonu pamiętajmy, by nie przeholować i zachować w aranżowaniu wnętrz umiar. W końcu przyjdzie nam spędzać w salonie mnóstwo czasu.

Tagi: , , , , Last modified: 2022-03-22