Written by: Lifestyle Wnętrza

Jak urządzić kawalerkę? Mini przewodnik nie tylko dla mężczyzn

7

Własne mieszkanie to dla każdego faceta wielka sprawa. To przestrzeń w której funkcjonuje, żyje, bawi się, przebywa z przyjaciółmi, rodziną, po prostu mieszka i żyje. Dlatego też ogromnie ważne jest, by mieszkanie to spełniało jego oczekiwania. Jak urządzić kawalerkę, by zadowalała i zaspokajała męskie potrzeby i oczekiwania? Choć mężczyźni nie są gatunkiem jednorodnym (wszak każdy jest odrębną i indywidualną jednostką), jednak potrzeby większości kręcą się wokół tej samej osi. Skupimy się zatem na elementach wspólnych, dzięki czemu poznacie ogólne prawidła rządzące męską kwaterą.

7

foto: archiweb.pl

Atrakcyjne i wygodne wnętrze dla mężczyzny

Pierwszą i podstawową zasadą w aranżowaniu wnętrza jest wybranie takich rozwiązań, które przypadną nam do gustu. Banał? Być może, choć z licznych obserwacji wynika, iż często wybieramy nie to, co podoba się nam samym, a to, co podoba się innym…

A zatem – jak urządzić kawalerkę? Wygodnie i atrakcyjnie dla konkretnego mężczyzny, dostosowując meble i dodatki do gustu zainteresowanego.

11

foto: archiweb.pl

Męskie upodobania – istotny element aranżacji

Nie ma jednego przepisu na to jak wyglądać ma męskie mieszkanie. Ma ono jednak wyrażać zainteresowania i charakter mężczyzny. Co to oznacza? Przede wszystkim to, iż skupić powinniśmy się na odpowiednich dodatkach, które będą odzwierciedlać jego pasje.

Poza odrębnymi dla każdego pana zainteresowaniami, większość wykazuje zainteresowanie elektroniką i rozmaitymi gadżetami, dlatego też warto wyodrębnić w kawalerce strefę rozrywki (choćby mikroskopijną), w której każdy z panów będzie mógł trzymać swój ukochany sprzęt.

8

foto: archiweb.pl

Jak urządzić kawalerkę? Wykorzystaj sztukę planowania

Jeśli zastanawiacie się jak urządzić kawalerkę, by była ona męskim azylem i punktem dowodzenia zarazem, spieszymy wyjaśnić, iż poza elementem dekoracyjnym, równie ważne jest dobre rozplanowanie stref mieszkania. Sukces tkwi w szczegółach – to od nich zależeć będzie gdzie kończy się dana strefa, a gdzie zaczyna następna.

Męska kawalerka powinna być też schludna, prosta i nowoczesna w formie. To zdecydowane ułatwienie przy sprzątaniu, czy gotowaniu!

6

foto: archiweb.pl

Minimalizm w formie, plus funkcjonalność na najwyższym poziomie

Prawdziwie męska kawalerka nie znosi bibelotów. Warto za to postawić na minimalne formy oraz funkcjonalność w urządzaniu przestrzeni. Jak urządzić kawalerkę stosując się do tych rad? Kupić do kuchni meble z dużą ilością szuflad i szafek – najlepiej w zamkniętej zabudowie sięgającej aż po sufit. W łazience lepiej sprawdzi się prysznic, niż wanna, zaś salon połączyć można z kuchnią, tworząc w jednym pokoju jadalnię, salon i strefę rozrywki.

14

foto: archiweb.pl

Jak widać, urządzanie kawalerki dla panów nie jest wyzwaniem wymagającym wiedzy tajemnej. Sekret tkwi w poznaniu mężczyzny dla którego chcemy wykonać to zadanie. Ostatecznie, zawsze możemy poprosić o pomoc profesjonalistów.

Tagi: , , , , Last modified: 2016-01-16