Written by: Design Łazienka Wnętrza

Proste sposoby na modne łazienki bez płytek

PANEL23 1

Łazienka jest miejscem o wyjątkowym znaczeniu w każdym domu. Dla wielu osób stanowi ona punkt mówiący nie tylko o czystości, ale i guście gospodarzy. Nie dziwi więc, że dla wielu z nas to obok kuchni i salonu najważniejsze miejsce w całym domu, o które zadbać chcemy w szczególny sposób i które pragniemy urządzić nowocześnie. W tym sezonie modne łazienki to przede wszystkim te, w których rezygnuje się z płytek ściennych na rzecz innych materiałów. Podpowiemy wam, czym zastąpić płytki i jak ciekawie zaaranżować przestrzeń łazienkową.

PANEL23 (1)

foto: glassdex

Kolorowe aranżacje ze szklanych paneli

Niewątpliwym hitem od kilku lat są aranżacje z paneli szklanych. Ten rodzaj dekoracji ściennej początkowo wykorzystywany był głównie w kuchniach, jednak od pewnego czasu z powodzeniem zdobi modne łazienki. Ciekawe połączenie dają panele szklane wraz z nadrukiem, czyli tzw. fototapety szklane. W ten sposób stworzyć można ciekawe aranżacje wnętrza łazienki, które przestanie być monotonne i nudne.

Dużym atutem tego typu rozwiązań jest poza niewątpliwym atutem estetycznym także spora higieniczność. W przeciwieństwie do płytek, nie posiadają one fug, dzięki czemu nie gromadzą się w nich zanieczyszczenia, a jednocześnie chronią one ścianę przed wilgocią oraz zabrudzeniami. Coraz częściej ten rodzaj dekoracji wykorzystywany jest też jako ściana prysznica.

fotob-442

foto: panele-szklane

Nowoczesne i modne łazienki w różnych odsłonach i fakturach

Modne łazienki zdecydowanie odchodzą od estetyki płytek, które stały się nie tylko oklepane, ale i nudne. Dzisiejsze aranżacje stawiają na różnorodne faktury, które są ciekawe pod względem estetycznym oraz funkcjonalne i znakomite użytkowo.

Dla osiągnięcia ciekawego wyglądu można zdecydować się na częściową lub całkowitą rezygnację z płytek ściennych. Zastąpić można je wodoodporną farbą, a nawet tapetą z włókna szklanego, pod warunkiem iż zostanie ona zabezpieczona odpowiednim środkiem grzybobójczym. Taka tapeta sprawdzi się nawet w strefach mokrych.

Myśl innowacyjnie – drewno w łazience

drewno

foto: domosfera

Drewno w łazience? Być może wielu osobom wydaje się to niemożliwe ze względów praktycznych. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne, modne łazienki rozwiązały wiele problemów jakie wywoływane były działaniem wilgoci, która powoduje odkształcanie się drewna. Przede wszystkim dla osiągnięcia pożądanego efektu warto zastosować drewno egzotyczne. Tu doskonale sprawuje się drewno tekowe, czy wciąż mało znane merbau i iroko. Tego typu rozwiązania warto zastosować do stworzenia blatów, półek, boazerii, także do obudowy wanny, czy na posadzki.

Jak widać, dzisiejsze modne łazienki to te, które odchodzą od powszechnie stosowanych płytek. Warto wybrać jedno z alternatywnych rozwiązań i cieszyć się z funkcjonalności oraz estetycznego wyglądu tego pomieszczenia. Ciekawe rozwiązania znacznie odbiegające od tradycyjnych nadają niepowtarzalnego wyglądu łazience. Mnogość rozwiązań sprawi, że każdy znajdzie odpowiednie propozycje do własnej łazienki, zarówno dużych, jak i o niewielkich gabarytach.

Foto:

  • www.glassdex.pl
  • www.panele-szklane.pl
  • www.domosfera.pl
Tagi: , Last modified: 2015-12-30