Written by: Salon Wnętrza

Mały salon – jak go urządzić

otwarta

Mały salon – duży kłopot. Tak przynajmniej myśli wielu z nas, stając przed koniecznością urządzenia takiego pomieszczenia. Istnieje jednak mnóstwo sprytnych i fajnych sposobów na to, by ciekawie i funkcjonalnie zagospodarować daną nam przestrzeń. A tym samym stworzyć przyjemny kąt – serce domu, które będzie nie tylko podziwiane za wygląd, ale i chętnie używane. Jak zatem to zrobić? Oto kilka z możliwych sposobów. Być może staną się one dla was inspiracją.

Wygodna sofa

Nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet w małym salonie stanęła sofa. Wszystko zależy od tego w jaki sposób zagospodarujecie swój pokój. Jeśli postawicie na niewielką gabarytowo sofę, czy rozkładaną kanapę spokojnie możecie pozwolić sobie na dodanie niewielkiego stolika, a nawet lekkich krzeseł. Tak urządzony salon może być zaledwie jedną z możliwych stref w waszym salonie, pod warunkiem, iż połączycie go z innym jeszcze pomieszczeniem, np. otwartą kuchnią.

Sposób na mały salon: szanuj przestrzeń

 

Jeśli nie jesteś minimalistą i w swoim salonie chcesz zmieścić naprawdę sporo, a jednocześnie nie zagracić go, wykorzystaj dobrze posiadaną przestrzeń. Pamiętaj, że mały salon podobnie jak małe mieszkanie musi być wyjątkowo funkcjonalny. To dzięki temu będzie żyło się w nim wygodnie i komfortowo, a pokój zachwycał będzie przemyślaną aranżacją.

Co można zrobić z małym salonem? Wykorzystaj ściany, na których możesz zamontować półki. Oblicz ile miejsca zajmie sofa, tak, by dobrać do niej stolik kawowy. Jeśli zabraknie Ci miejsca, być może zamiast sofy postawisz na pufy i krzesła? Grunt to koncepcja i konsekwentna realizacja. Jeśli nie wyobrażasz sobie salonu bez kąta z telewizorem – nic straconego. Pry odpowiedniej aranżacji znajdzie się miejsce i na niego. Jak wygląda to w praktyce? Wystarczy zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Otwarta przestrzeń

Jeśli aranżujemy mały salon duże znaczenie odegrać może otwarcie przestrzeni. Połączenie salonu z kuchnią, czy jadalnią, a nawet przedpokojem sprawia, że optycznie powiększa się przestrzeń możliwa do wykorzystania. Jednocześnie istnieje perspektywa do wydzielenia stref w salonie, co wpływa na jego funkcjonalność.

Traktując salon wyłącznie w roli pokoju wizytowego, możecie pokusić się o absolutny minimalizm. Wystarczy w nim stolik kawowy, ogromne okno plus oryginalne fotele, by osiągnąć zamierzony efekt.

W zestawieniu z betonem architektonicznym, zyskać można nietuzinkowy wygląd małego salonu.

Tagi: , , , Last modified: 2016-12-27