Written by: D.I.Y. Wnętrza

Oryginalne ozdoby świąteczne – zrób to sam

poduszki

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Zebraliśmy dla was kilka ciekawych pomysłów na sprawienie, by wasze mieszkania, czy biura nabrały nowego, świątecznego nastroju. Oto pomysły na oryginalne ozdoby, które przygotować będziecie mogli sami, nawet nie posiadając wybitnych zdolności plastycznych. Gotowi? Zaczynamy!

Ozdobna tablica

Foto: http://www.bhg.com/

Foto: http://www.bhg.com/

Masz w domu tablicę kredową, korkową, białą, czy inną? Koniecznie wykorzystaj ją do przygotowania świątecznego nastroju. Wystarczy ozdobić ją stroikiem świątecznym, zaś na tablicy narysować świąteczne motywy i dodać napisy nawiązujące do świąt. Prosty, a zarazem bardzo oryginalny sposób na to, by wnętrze wyglądało wyjątkowo nastrojowo!

Oryginalne ozdoby na oknach – gwiazdki, śnieżki, śnieżynki

Foto: Better Homes and Gardens

Foto: Better Homes and Gardens

Jeśli nie chcesz naklejać na szyby gotowców w postaci bałwanków,reniferów, czy mikołajów, możesz sam zadbać o to, co pojawi się na szybach, czy lustrach. Nic nie sprawi tak bardzo satysfakcji, jak samodzielne przygotowanie tego typu ozdób. Jak przygotować tego typu ozdoby? Zaopatrz się w specjalną folię, która przyklei się do szyby, a na niej namaluj wybrany przez siebie motyw. Aby uzyskać jak najlepszy, a dodatkowo promienny blask, koniecznie zrób to używając jasnych barw.

Oryginalne ozdoby – uszyj poszewki!

Foto: Better Homes and Gardens

Foto: Better Homes and Gardens

Jeśli Twoją silną stroną jest szycie, możesz pokusić się o uszycie świątecznych poszewek na poduszki. Nie tylko nadasz świątecznego nastroju wnętrzu, ale i odmienisz jego wygląd. Nie mówiąc już o tym, że kanapa, sofa, czy fotel na których znajdą się poduszki momentalnie odświeżą swój wygląd.

Stwórz kalendarz adwentowy

Foto: Better Homes and Gardens

Foto: Better Homes and Gardens

Własny, spersonalizowany kalendarz adwentowy to kapitalny pomysł na to, by nie tylko ozdobić świątecznie mieszkanie, ale by przygotować się do Świąt. Odliczanie dni do Bożego Narodzenia będzie ku temu znakomitym sposobem. Przygotuj tablicę, którą owinąć można płótnem, czy innym materiałem. Dopnij kartki z dniami na tak przygotowanej planszy, ozdabiając je świątecznymi motywami.

 

Jak widzicie, istnieje mnóstwo prostych sposobów na to, by przygotować własne, oryginalne ozdoby na Święta Bożego Narodzenia. Z całą pewnością będziecie w stanie wyczarować niebanalne ozdoby, dzięki którym spędzicie święta w miłej i przyjaznej atmosferze. Uwierzcie we własne siły – nie trzeba dużych umiejętności, by przygotować naprawdę ładne dekoracje, a satysfakcja jaką poczujecie na widok własnego dzieła będzie nie do zastąpienia.

 

Tagi: , Last modified: 2016-12-02