Written by: Design Lifestyle Salon Wnętrza

Modne stoliki do kawy – przegląd

design

Stolik do kawy to chętnie wybierany mebel do salonu, czy gabinetu. Wybór wśród dostępnego obecnie na rynku asortymentu jest olbrzymi, co sprawia, że szukając odpowiedniego modelu wielokrotnie napotykamy na trudności. Problemem jest jednak nie brak stolika, który przypadłby nam do gustu, a raczej nadmiar tych, które uważamy za atrakcyjne. Czym więc kierujemy się przy ich zakupie? A w końcu jakie są obecnie modne stoliki do kawy, o tym opowiemy wam za chwilę.

Rodzaj stolika

Moda modą, a podstawowym kryterium jakie najczęściej interesuje nas podczas wyboru mebla, jest jego kształt. To jedna z najistotniejszych kwestii, od której zależy ostateczny wygląd naszego wnętrza. Niewielki stolik potrafi nadać mu bowiem niepowtarzalnego stylu, czyniąc pokój wyjątkowym. Obecnie szczególnie modne są stoliki o oryginalnych kształtach. Przykładem są chociażby prezentowane poniżej stoliki. Pierwszy z nich można potraktować też nawet jako … siedzisko.

 

Materiał ma znaczenie

Inną kwestią, która pochłania uwagę przy wyborze stolika jest materiał z jakiego został on wykonany. Wciąż najmodniejsze są stoliki drewniane oraz szklane, choć do łask wkradły się również wszelkiego rodzaju stoliki awangardowe, wykonane np. z kamienia. Rodzaj materiału ma szczególne znaczenie, kiedy chcemy odnaleźć idealny stolik pasujący do wnętrza urządzonego w konkretnym stylu.

 

przeszklony na kołach

Foto: Archiweb.pl

Modne stoliki do kawy – jaka wielkość jest na topie?

Oglądając modne stoliki do kawy uwidacznia się też tendencja do poszukiwania mebli o różnych rozmiarach. Naturalnym jest, iż w małym salonie nie postawimy stolika o dużych rozmiarach. Tu liczy się każdy dosłownie wolny centymetr przestrzeni. W przypadku dużych salonów wybór nie jest już tak jednoznaczny. Możliwości są naprawdę szerokie, a to czy wybierzemy stolik mały, czy duży zależy już wyłącznie od naszej koncepcji aranżacji wnętrza. Warto pamiętać jednocześnie, iż stolik kawowy nie powinien swoją wysokością przewyższać wysokości sofy.

 

niski

Foto: Archiweb.pl

Design kontra funkcjonalność

Ostatnim z parametrów na jaki zwracamy uwagę jest funkcjonalność stołu oraz jego design. Z reguły im bardziej awangardowy i designerski stolik, tym mniej okazuje się on funkcjonalny, choć i od tej zasady istnieje mnóstwo odstępstw. Obecnie najmodniejsze są stoliki o nowoczesnym i nietypowym designie, które wprawiają w zachwyt swoim niespotykanym wyglądem. Tego rodzaju stoliki to częstokroć małe dzieła sztuki, które stanowią nie tylko funkcjonalny element salonu, ale przede wszystkim wspaniały element ozdobny. Zobaczcie sami na naszych przykładach.

 

design

Foto: Archiweb.pl

 

design2

Foto: Archiweb.pl

 

design3

Foto: Archiweb.pl

 

design4

Foto: Archiweb.pl

 

Tagi: , , , Last modified: 2016-12-29