Written by: Wnętrza

Hit mijającego roku: kamień dekoracyjny

kamyk

Koniec roku to czas na zestawienia. Postanowiliśmy więc zajrzeć do wnętrz naszych czytelników i powiedzieć, jaki materiał dekoracyjny cieszył się największym powodzeniem. Podsumowując zarówno zastosowanie w domach prywatnych, jak i we wnętrzach biurowych, czy innych użytkowych jasno wynika – królem roku 2016 w tej dziedzinie został kamień dekoracyjny. W związku z tym faktem koniecznie musimy opowiedzieć nieco więcej o jego możliwościach i zastosowaniu. Być może ktoś z was waha się, czy wybrać kamień dekoracyjny. W naszej opinii, to bardzo dobry wybór, co za chwilę postaramy się wam przybliżyć.

Gdzie można stosować kamień dekoracyjny

kamień

Foto: Archiweb

Odpowiedź na pytanie gdzie stosować można kamień dekoracyjny nasuwa się sama, jeśli spojrzymy na rozmaite wnętrza. Nie ma przeciwwskazań do stosowania go gdziekolwiek. To, czy ostatecznie zastosujemy go na całej powierzchni ściany, czy na jej fragmencie, a także czy zdecydujemy się na ozdobienie nim pokoju dziennego, biura, czy nawet pokoju dziecięcego, zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań. Ze swojej strony zapewniamy, że odpowiednio zaaranżowane wnętrze, w którym wykorzystuje się kamień dekoracyjny może wyglądać naprawdę imponująco.

Wnętrza, które kochają kamień dekoracyjny

KAM

Foto: Archiweb

Kamień dekoracyjny jak wspomnieliśmy już przed chwilą pasuje do wielu wnętrz. Szczególnie jednak sprawdza się w tych urządzonych w sposób nowoczesny. Chętnie sięgają po niego także osoby urządzające swój dom w stylu skandynawskim, a nawet prowansalskim. To sposób na to, by zaakcentować w sposób wyrazisty konkretną ścianę, czy jej fragment.

Zalety, czyli za co kochamy kamień dekoracyjny

kamyk

Foto: Archiweb

Jeśli zastanowić się nad fenomenem kamienia dekoracyjnego, z pewnością możemy powiedzieć, że jego siłą jest znakomite wpasowywanie się do wnętrz. Dzięki nieregularnej powierzchni z jego pomocą tworzone są piękne aranżacje wnętrz zachwycające dynamizmem. To idealne wprost dopełnienie do wnętrz, w których pragniemy zastosować niebanalny element stylizacji. Kamień może być używany zarówno w salonie jako niepowtarzalne tło kącika telewizyjnego, jak i w pokoju sypialnym, gdzie rozjaśni przestrzeń, czy uwydatni konkretną ścianę. To także idealne tło na przedpokój.

Niekwestionowane ozdobne parametry nie są jedynymi atutami kamienia. Ten rodzaj materiału jest również ceniony za swoją naturalność pochodzenia. Dodatkowo jeśli szukacie materiału na lata, z pewnością kamień może poszczycić się dużą trwałością. Dlatego też tak chętnie i często sięgamy po kamień dekoracyjny zarówno aranżując wnętrza awangardowe, jak  i te o klasycznym wyglądzie.

Tagi: , , Last modified: 2016-12-30