Written by: Salon

Salon z ceglanymi ścianami

CEGŁA5

Posiadasz nowoczesny dom, renowujesz stary budynek, a może zwyczajnie masz ochotę na remont w nietuzinkowym stylu? Być może dobrym pomysłem będzie salon z ceglanymi ścianami? Możesz pomyśleć o nim w dowolnie wybranym budynku – odsłonięta cegła wraca z pełną mocą do łask! Wyeksponowany, wręcz odsłonięty mur może rozwiązać wszystkie Twoje problemy z aranżacją wnętrza. I nieważne, czy potrzebujesz urządzić pomieszczenie w stylu śródziemnomorskim, chłodnym, rustykalnym, stonowanym, w stylu skandynawskim, czy w jakimkolwiek innym. Wszędzie – tak, wszędzie! – będziesz mieć możliwość zastosowania ceglanej ściany, która stanie się podstawą do zaaranżowania nietypowego wnętrza. Jedyne o czym musisz pomyśleć to wybór rodzaju cegły, poczynając od jej koloru. Biała, szara, a może czerwona? Klasyczna, czy nowoczesna? Wybór wpłynie na indywidualny styl salonu. Zapraszamy do przejrzenia naszych propozycji. Wystarczy rzucić okiem na inspirujące przykłady i wybrać odpowiedni dla siebie styl, czy wzór. Chętnie dowiemy się, która z propozycji spodobała Ci się najbardziej, co możesz wyrazić w komentarzach pod naszym tekstem.

Salon w stylu loftowym

loft

Foto: Archiweb.pl

Bardzo modnym rozwiązaniem jest urządzenie salonu w stylu loftowym. Ściana ceglana jest wówczas jak najbardziej pożądana. Wraz z industrialnymi lampami tworzy tu fantastyczne tło dla nowoczesnych sprzętów. Całość wygląda bardzo stylowo i nowocześnie. W tym przypadku najbardziej korzystnie wypadną ściany w jasnej kolorystyce, czy w stonowanych szarościach.

Nowoczesne wnętrza

Szukając dobrych rozwiązań do nowoczesnych wnętrz warto postawić na salon z ceglanymi ścianami. Mogą być to zarówno ściany ceglane w całości, jak  i zaledwie cegła użyta na fragmencie ściany. Tak w jednym, jak i w drugim przypadku efekt będzie wyglądał ciekawie i niebanalnie, co zobaczyć możecie na zdjęciach poniżej. W pierwszym przypadku zastosowane zostały cegły pobielane, w drugim przypadku króluje cegła o intensywnym kolorze.

Cegła w kuchni

W przypadku salonu otwartego na kuchnię kapitalnie wyglądać będzie cegła nie w samym salonie, a w kuchni. Idealnie rozdzielić można przy jej pomocy przestrzeń salonu od kuchni, znacząc wyraźną granicę pomiędzy pomieszczeniami. Jednocześnie nadamy salonowi wyrazu, poprzez spory kontrast.

Misz – masz

Jeśli fascynuje Cię różnorodna stylistyka, za pomocą cegły można połączyć różne style i elementy wykończeniowe. Wystarczy trzymać się jednorodnej kolorystyki, by stworzyć piękną przestrzeń, która zachwyca swoją przytulnością. Na zdjęciu poniżej widać wyraźnie w jaki sposób można zastosować cegłę w salonie, łącząc ją ze wstawkami z betonu, czy sztukaterią.

Salon z ceglanymi ścianami to także niezastąpiony pomysł w przypadku stylów loft, industrial, czy prowansalski. Tak naprawdę cegła to uniwersalny sposób na zaaranżowanie wnętrz, dzięki czemu wyglądać będą one ponadczasowo i uniwersalnie. Warto więc rozważyć zastosowanie tego rozwiązania w swoim domu, by cieszyć się wnętrzem o wyjątkowej urodzie.

 

Tagi: , , , , , , Last modified: 2017-01-08