Written by: Design Kuchnia Lifestyle Salon Wnętrza

Aranżacja kuchni z salonem – ciekawe pomysły na wygodne pomieszczenia

drzwi przesuwne

Czy aranżacja kuchni z salonem to ślepa moda, czy rozwiązanie znakomicie sprawdzające się w małych mieszkaniach? Niezależnie od tego, jakie pobudki kierują nami przy urządzaniu tego rodzaju pomieszczenia, jedno jest pewne – takie połączenie może przynieść bardzo ciekawe pomysły aranżacyjne.

Możliwość oddzielenia pomieszczeń

drzwi przesuwne

Foto: Inżynieria Wnętrz

Aranżacja kuchni z salonem niejednokrotnie jest wynikiem małego metrażu całego mieszkania. Kuchnia otwarta na salon to praktyczne rozwiązanie pozwalające na poszerzenie przestrzeni kuchennej, a tym samym na uczynienie jej bardziej funkcjonalną. Opcja taka optycznie powiększa przestrzeń, jednocześnie stanowiąc duże aranżacyjne wyzwanie. Ciekawym sposobem, by oddzielić tego rodzaju powierzchnię, jeśli nie do końca przekonani jesteśmy do całkowitego otwarcia kuchni, może być zamontowanie drzwi przesuwnych. To znakomity sposób na to, by połączyć ze sobą dwie funkcje. W przypadku, gdy domownicy odczuwać będą potrzebę zasłonięcia przestrzeni kuchennej, istnieć będzie taka możliwość.

Wyspa

 otwarta2

Foto: Murator Dom

Modna aranżacja kuchni z salonem to także wygodna wyspa oddzielająca przestrzeń roboczą kuchni od części wypoczynkowej salonu. To bardzo często wybierana opcja zwłaszcza w przypadku dużych domów, czy apartamentów, gdzie można pozwolić sobie na dowolne aranżowanie przestrzeni kuchennej. Tak zaaranżowana kuchnia otwarta na salon pozwala na dużą swobodę w łączeniu stylów, jednocześnie stanowi pewną linię rozgraniczającą kuchnię od salonu. Wyspa stanowi bardzo wygodną dodatkową przestrzeń roboczą, która służyć może przygotowaniu smakowitych posiłków, a także i stanowić miejsce do ich spożycia.

Aranżacja kuchni z salonem – kuchnia całkowicie odsłonięta

otwarta

Foto: en.wnetrza

Dla osób, którym nie straszny kuchenny bałagan jaki jest naturalnym efektem gotowania, czy pieczenia, słowem przygotowywania posiłków, idealną opcją będzie całkowicie odsłonięta aranżacja kuchni z salonem. To propozycja, która idealna jest dla osób, które uwielbiają gotować dla rodziny, czy podejmować gości, a które nie chcą stracić kontaktu z nimi, przesiadując w zamkniętej kuchni, gdzie przygotowują posiłki. Równocześnie z pracami kuchennymi można śmiało i bez problemu uczestniczyć w rozmowach, niczego nie tracąc.

Tagi: , , , , Last modified: 2016-02-15