Written by: Kuchnia

Kuchnia w szarych tonach – pomysły na aranżację

devangari111

Szary kolor to jeden z popularniejszych kolorów, jakie wykorzystywane są obecnie w aranżacji wnętrz. Wiele osób w obawie, iż wniesie on nudę do wnętrza, unika szarości, tymczasem dobrze wykorzystana może sprawić, że wnętrze wyglądać będzie bardzo atrakcyjnie. Zdążyliśmy przekonać się do szarych salonów, jednak w przypadku kuchni wciąż panuje przeświadczenie, że nie będzie to dobry wybór. Aby obalić ten mit, postanowiliśmy pokazać wam, jak pięknie wyglądać może kuchnia w szarych tonach. Oto kilka z propozycji, które są najlepszym na to dowodem.

Elegancja i szyk

devangari 2

Stylowy wygląd

devangari 5

devangari 3

Kolejna propozycja, również od Devangari Design to niewielka kuchnia, która urządzona została w trzydziestodwumetrowej kawalerce. Szare meble ciekawie kontrastują z jasnymi, drewnianymi blatami, które ożywiają wnętrze, nadając mu nieco filuterności. Dodatek  czarno-białych zdjęć dopełnia całości. Ta kuchnia w szarych tonach jest szalenie stylowa i modna. To również zwycięstwo prostoty i funkcjonalności nad kuchniami urządzanymi z rozmachem i przy użyciu wielu elementów ozdobnych.

Design, który zachwyca

gradomska2

Kolejna kuchnia w szarych tonach to dzieło studia projektowego Anita Gradomska & Projektanci. W tym przypadku użycie określenia dzieło nie zostało zastosowane na wyrost. Nowoczesny, a zarazem nawiązujący do klasyki wygląd kuchni sprawia, iż wygląda ona nietuzinkowa. Także i w tym przypadku nie ma mowy o nudzie. Szare meble zestawione z panelami ściennymi o interesującym motywie plus czarne dodatki sprawiają, iż kuchnia zyskała mnóstwo wyrazu. Elegancka, a zarazem bardzo nonszalancka aranżacja to wymarzony wprost pomysł na kuchnię w domach osób ceniących sobie oryginalny wygląd.

Ciepłe szarości: kuchnia w szarych tonach w stylu rustykalnym

BLACK DESIGN 2

Kolejny projekt to pomysł Black Design. Kuchnia ta wykorzystuje połączenie kontrastów – szarości zestawiono tu z bielą, co w efekcie stworzyło nieco rustykalny klimat wnętrza. Biało – szare meble, szara podłoga oraz płytki w ciekawe wzory tworzą harmonijną i bardzo ciepłą całość. To kuchnia, w której z pewnością uda się niejeden obiad, czy wypiek, a spędzanie w niej czasu na pewno będzie ogromną przyjemnością.

Dla zwolenników nowoczesności

Jak widać na powyższych przykładach, szarości przede wszystkim sprawdzają się w przypadku kuchni nowoczesnych. To kolory, które wbrew opinii wielu osób ocieplają wnętrza, nadając im ponadczasowego wyglądu. Można łączyć je z wieloma kolorami, w tym szczególnie z bielą, czernią, czy beżami, jak i innymi odcieniami szarości, dzięki czemu w zależności od indywidualnych upodobań osiągnie się zamierzony efekt. Warto też wykorzystywać je wyłącznie w formie dodatku, co świetnie zilustruje jeszcze kilka przykładów poniżej.

perfect space

Foto: Archiweb.pl

 

Tagi: , , , Last modified: 2017-01-12