Written by: Design Kuchnia

Kilka sprytnych sposobów jak ożywić kuchnię

Colorful home in Norway Fjeldborg 15

Osoby, które kochają kolory w kuchni, ale nie stać ich na diametralny remont nie muszą rezygnować z wymarzonego wyglądu pomieszczenia. Istnieje bowiem mnóstwo sposobów na to, by dokonać zmian, które wprowadzą sporo ożywienia  kuchni, a jednocześnie nie będą kosztować dużo. Przedstawiamy kilka sposobów na sprytne dodanie kolorów do kuchni. Dzięki prostym akcesoriom, wasze kuchnie zamienią się w żywe i niezwykle przyjemne wizualnie. Kolorowe kuchnie staną się miejscem w którym miło spędzicie czas, nawet jeśli do tej pory wasza kuchnia wydawała się mdła, a jej kolorystyka stonowana i bezpieczna.

Kolory w kuchni dzięki otwartym szafkom

colorful-home-in-norway-fjeldborg-2

http://blog.jelanieshop.com

Jeśli w kuchni macie otwarte szafki,wypełnijcie je kolorową zastawą, czy akcesoriami, dzięki którym wprowadzicie piękne kolory do kuchni. To bardzo prosty sposób na ożywienie wnętrza i jednoczesne upiększenie go. Jeśli nie dysponujecie takimi rozwiązaniami, możecie usunąć drzwiczki z jednych, czy dwóch szafek, tak by uzyskać pożądany efekt. To prosty i bardzo tani sposób na to, by uzyskać zamierzony wygląd kuchni.

Stoły, stołki, krzesła

http://www.stylemepretty.com

http://www.stylemepretty.com

Naczynia, kubki, miski i inne bibeloty to nie jedyny sposób na ożywienie kuchni. Podobny efekt osiągniemy, jeśli dodamy krzesła z kolorowymi obiciami, czy kolorowe stołki barowe. To wprost kapitalny sposób na to, by kuchnia nabrała nowego wyglądu, przełamując nudny do tej pory wygląd.

Stół i jego dodatki

https://pl.pinterest.com/

https://pl.pinterest.com/

W kuchniach, w których stoi stół można pokusić się o kolorowe jego nakrycie. Na zdjęciu prezentujemy piękne nakrycie świąteczne, jednak na co dzień możecie posłużyć się kolorową ceratą, czy obrusem foliowym, które wyglądać będą nieco ekstrawagancko, nadając kuchni nieco szalonego i z pewnością kolorowego wyglądu.

Backsplash, fronty, a może coś jeszcze?

houseandgarden.co.uk

houseandgarden.co.uk

Kolory w kuchni pojawią się również za sprawą tapet pomiędzy szafkami,oryginalnemu backsplashowi, czy farbie wodoodpornej w żywych barwach. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie do końca wam odpowiada, możecie pokusić się o wymianę frontów w szafkach. Dotychczasowe, “bezpieczne”, zastąpcie kolorowymi, które ożywią całe pomieszczenie i nadadzą mu wesołego charakteru. Nic nie stoi na przeszkodzie, by jednocześnie wypróbować kilka propozycji na raz, tak jak możecie zobaczyć to na zdjęciu wyżej.

Zyskaj kolory w kuchni dzięki dziecięcej inwencji twórczej

dzieciaki

http://www.apartmenttherapy.com

Opcja dla osób, które posiadają dzieciaki o olbrzymiej i niepohamowanej inwencji twórczej. Po co ograniczać zapał dzieciaków do tworzenia pięknych dekoracji ściennych, czy tworzenia malowideł na kartkach? Wykorzystajcie ich zdolności (nawet jeśli są one – nazwijmy to – kontrowersyjne), wplatając dziecięce prace w wystrój kuchni. Zobaczycie szybko, jak zaskakujące efekty możecie uzyskać wieszając prace dzieci na lodówce, zmywarce, czy wydzielając im ścianę do malowania w kuchni.

 

Tagi: , , , , , Last modified: 2016-11-01