Written by: Pokój dla dziecka Design

Urządzamy wygodny pokój dla dziecka

eklektyczne1

Wbrew pozorom urządzić pokój dla dziecka wcale nie jest zadaniem prostym, łatwym i przyjemnym. Jeśli wziąć pod uwagę olbrzymie potrzeby jakie należy uwzględnić zarówno patrząc pod kątem dziecka i jego rodziców, jest to jedno z najtrudniejszych do urządzenia wnętrz. Postaramy się pokazać wam najpiękniejsze naszym zdaniem pokoje dziecięce, które mogą stać się dla was inspiracją. Łączą one w sobie wygodę, estetyzm, funkcjonalność, a także wiele innych walorów niezbędnych w pokojach dziecięcych. Opowiemy wam o nich na przykładach. Zapraszamy do oglądania naszej galerii i dodawania opinii na temat poszczególnych pokoi dziecięcych.

Wygodny pokój dla dziecka. Propozycja pierwsza

Pierwsza propozycja to pokój urządzony dla dziewczynek. To wygodnie i bardzo modnie urządzone wnętrze, które wykorzystuje w pełni przestrzeń na poddaszu. Dobrym i jednocześnie praktycznym pomysłem jest wstawienie do pokoju łóżka piętrowego, które po pierwsze jest uwielbiane przez większość dzieciaków, po drugie daje możliwość zaoszczędzenia sporej przestrzeni.

2

Foto: Archiweb.pl, Fusion Studio

Żywa kolorystyka w połączeniu z drewnianymi, naturalnymi elementami tworzą tę aranżację wnętrza szalenie ciekawą propozycją na urządzenie pokoju dwóm dorastającym dziewczynkom. Z pewnością docenią one estetyczne i modne elementy wyposażenia, a także nowatorskie rozwiązania. To pokój, w którym każda dziewczyna, zarówno młodsza, jak i nastolatka, poczuje się komfortowo i przytulnie.

Propozycja druga

Druga z naszych propozycji to pokój dla rodzeństwa w wieku szkolnym. Stylowe meble, oryginalne biurko plus nowoczesny design tworzą to miejsce wyjątkowym. Jest to przestrzeń idealna dla rodzeństwa obu płci, które znaleźć może tu swój przytulny i intymny kąt. Pokój podzielono na dwie strefy, co sprawia, iż jest on bardzo praktyczny. Wspólną przestrzeń stanowi długie biurko, które służy jako miejsce do pracy i hobby dla każdego z dzieci. Elementami oddzielnymi są zaś przede wszystkim łóżka w różnej kolorystyce, lampy, a także rzucające się w oczy wzorzyste tapety. Choć części te są odmienne, całość jest wyjątkowo harmonijna.

Propozycja trzecia

Kolejny pokój stworzony został z myślą o rodzinach z małymi dziećmi. Wygoda i funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd to cechy, które widoczne są już na pierwszy rzut oka. Stonowana kolorystyka wykorzystująca szarości, brązy oraz odcienie niebieskiego sprawia, że pokój wygląda przytulnie. Oprócz elementów dekoracyjnych zastosowano typowe wyposażenie dziecięce, sprawiające, iż pokój nabiera indywidualnych cech. Przestrzeń zagospodarowano z pomysłem i drobiazgowością, aranżując skosy i wykorzystując wnęki.

 

Tagi: , , , Last modified: 2017-01-08