Written by: Lifestyle

Wspaniały, prawdziwy dom Hobbita w Szkocji

1 1

Wspaniały, prawdziwy Dom Hobbita w Szkocji

1

Foto: home-designing.com

Myśleliście, że dom Hobbita istnieje tylko w wyobraźni? Być może było tak jeszcze do niedawna, ale dzięki odwadze, zapałowi i samozaparciu pewnej pary małżeńskiej, dom niczym z tolkienowskiej książki stanął w Szkocji, w pobliżu wioski Tomach. Ta niesamowita rezydencja to wspólne dzieło dwójki zapaleńców, którzy własnym nakładem pracy, dzięki licznym talentom stworzyli miejsce magiczne. A łatwo nie było, zwłaszcza że aby dom stanął w całej swej okazałości, musieli wykazać się licznymi uzdolnieniami rzemieślniczymi – szyć, rzeźbić, odnawiać, etc. – słowem robić to, co Hobbity lubią najbardziej. Już sama zewnętrzna strona domu może zachwycić swoim niesamowitym wyglądem. Kiedy jednak wejdzie się do wnętrza, zwyczajnie zapiera dech w piersiach… Rustykalne wnętrze wypełnione jest po brzegi magicznymi wprost przedmiotami, które tworzą wyjątkowy klimat tego miejsca. A dzięki temu ma się ochotę przebywać w tym właśnie domu i korzystać z jego uroków.

Konstrukcja domu

1 1

home-designing.com/

Zewnętrzna część budynku głównego jest zbudowana niemal w całości z betonu, umożliwiając rozkoszowanie się rozmaitymi, pięknymi winoroślami i mchami, które pokrywają ściany.

 Zdolność betonu do szybkiego dostosowania się do warunków pogodowych dodaje domowi Hobbita jeszcze więcej charakteru i charyzmy, co będzie uwidaczniać się wraz z upływem lat.

Dom Hobbita – z miłości do detali

Większość stolarki i drewnianych elementów została uratowana i ręcznie rzeźbiona przez właściciela, w tym cudaczne drzwi wejściowe. Istniejącym już obiektom nadawane są zupełnie inne właściwości i funkcje, jak na przykład beczkom stojącym po obu stronach wejścia, które służą jako urocze kwietniki.

Poszczególne części domu wyrastają z głównej części budynku i mają tradycyjne pokrycie dębowe. Darń jest nie tylko piękna, ale jest też skutecznym i naturalnym izolatorem.

1 2

http://www.home-designing.com

1 3

home-designing.com

Zewnętrzna część ogrodu i patio. Płaskie kamienie brukarskie cieszą się własnym dotykiem mechatej zieleni.

1 4

home-designing.com/

Pobliska szklarnia leży nad pięknym, małym stawem. Wyposażona jest we własne koło wodne i mały, wygięty mostek.

1 5

home-designing.com

Odważne szczegóły z żelaza sprawiają, że wejście do wnętrza domu jest intrygujące, stylizowane na średniowieczne. Pierwsze – okrągłe drzwi prowadzą do małego przedsionka z bardziej praktycznymi drzwiami wewnętrznymi po drugiej stronie.

Jak sugerowałoby poszczególne elementy, dom posiada pewne wady i ograniczenia – przede wszystkim odczują je osoby o wyższym wzroście. Warto mimo to odwiedzić to miejsce i zwiedzić dom!

Niesamowite wnętrze

1 6

home-designing.com

Wnętrze jest niewiarygodnie przytulne, wypełnione charakterystycznymi wzorami i teksturami, ozdobione niesamowitymi ręcznie robionymi dziełami sztuki, takimi jak stolik i mały stołek wykonany z całych krążków pnia drzew.

Długa zakrzywiona sofa pozostawia dużo miejsca dla stworzenia małych kolekcji i ornamentów na pozostałej wolnej powierzchni blisko ściany.

Wiele z dekoracji drewnianych tworzy interesujące projekty DIY. 

Układ na planie otwartym pomaga złagodzić efekty życia w tak małym wnętrzu. Salon otwarty jest na przytulną kuchnię wyposażoną w tradycyjny grzejnik murowany i kuchenkę do gotowania.

1 7

home-designing.com

Nawet zlewozmywaki mają własny urok! Czy możecie sobie wyobrazić sprzątanie po obiedzie z takim widokiem za oknem?

1 8

home-designing.com

Pomimo niewielkich rozmiarów, kuchnia oferuje dużo miejsca na przechowywanie i ukazuje wiele ciekawych produktów.

1 9

home-designing.com

Zachwycające zakrzywione schody prowadzą do sypialni, biura i innych pomieszczeń na górze.

1 10

home-designing.com

Żadna część tego domu nie jest zwyczajna. Nawet projekt łazienki wykracza poza standardowe pomysły, tak aby czuć się jak na ukrytej w lesie polanie.

1 11

home-designing.com

W sypialni nie brak ciepła i komfortu. To idealne miejsce na przechowywanie – znajduje się tu mnóstwo szafek wbudowanych w ścianę, co bardzo ułatwia organizację i utrzymanie porządku.

1 12

home-designing.com

Wszystkie narzuty zdobiące sypialnię wykonane zostały ręcznie.

1 13

home-designing.com

Na górze znajduje się także małe biuro. Biurko jest wykonane z odzyskanego pnia drzewa, z blatem starannie rzeźbionym z gałęzi.

Dom wypełniają wprost niewiarygodne przedmioty wystarczająco wytrzymałe, aby pozostać dziedzictwem dla przyszłych pokoleń.

1 14

home-designing.com

 

  • Artykuł opracowano na podstawie http://www.home-designing.com
Tagi: , , , Last modified: 2017-09-08