Written by: Pokój dla dziecka

Słodkich snów – inspirujące dziecięce sypialnie

3

Dla dziecka, nawet najbardziej zwyczajna sypialnia może stać się dżunglą, zamkiem, gabinetem lekarskim, czy jakimkolwiek innym miejscem, które stworzą w wyobraźni. Koc staje się jaskinią, krzesło szczytem góry – wyobraźnia nie zna granic. Ale prezentowane poniżej dziecięce sypialnie idą o krok dalej doceniając kreatywność i odkrywanie świata dzięki miejscom w których można się skryć, wspinać, a wszystko to w przepięknej oprawie. Nawet rodzice z całą pewnością znajdą tu pomysły, które pojawiają się w ich planach i wstępnych projektach dziecięcych pokoi.

Dziecięce sypialnie w stylu loft

1

Foto: lndsheva

Zacznijmy od niesamowitej przestrzeni loftowej na poddaszu, która została zaprojektowana z myślą o małej przygodzie. Odkryta cegła i sklepienie sufitu wystarczy, aby przyciągnąć uwagę dorosłych fanów projektu, a lina wspinaczkowa i zabawne szczegóły sprawiają, że dzieci będą wprost błagać o odnowienie sypialni.

Tipi i tor kolejowy oferują nieograniczone możliwości niespotykanej zabawy, podczas gdy lina wspinaczkowa zachęca do ćwiczeń i przygód. Inne części pokoju wyglądają wystarczająco wyrafinowanie, aby dorośli mogli czuć się w nich dobrze  – dla przykładu rodzice mogą używać tego biurka, aby nadrobić zaległości podczas doglądania dzieci.

Kącik przy oknie wychodzi na miasto. Małe dzieci mogą korzystać z inspiracji, którą widzą, aby stworzyć wspaniałe dzieła sztuki na tablicy umieszczonej po prawej stronie.

Podczas gdy reszta pokoju jest cudownie otwarta i przestronna, kącik sypialniany jest znacznie bardziej przytulny i prywatny, trochę ciemniejszy niż reszta pomieszczenia, dzięki czemu młody lokator spać może tu spokojnie i do oporu (oczywiście jeśli mamy weekend).

W objęciach superbohaterów

 

Dwoje dzieci, jedna dziecięca sypialnia, lecz mnóstwo stylów wewnątrz. Ta przestrzeń jest niezwykle kreatywna i świetnie sprawdzi się zarówno do zabawy (ma bowiem mnóstwo miejsca do zabaw), jak i do innych czynności. Warto wspomnieć tu o motywach superbohaterów – Batman i Superman to zabawna tematyka, jednak szalenie modna w ostatnim czasie, co stało się możliwe dzięki renesansowi tych właśnie bohaterów.

Prawie wszystkie wbudowane elementy mebli zawierają ukryte obszary magazynowe, które pomagają utrzymać pokój w czystości i porządku. Szafki podwieszane sprawdzają się dobrze na sezonowe przechowywanie, a szuflady na łóżka są idealne do chowania ubrań szkolnych.

4

Foto: maxarh90

Ta strefa z Kapitanem Ameryką w tle to część gimnastyczna w której dzieci mogą rozwijać swoje zdolności fizyczne i oddać się tak potrzebnej im aktywności. Dzieci mogą wspinać się po linie, po drabinie, wisieć na drążkach, czy skakać z góry na dół. I wszystko to wykonywać ciągle i ciągle od nowa… Ale oczywiście strona fizyczna to nie wszystko. Poza sferą fizyczną dzieci mają tu miejsce do rozwoju intelektualnego, któremu sprzyja z pewnością kącik z biurkiem w roli głównej oraz pięknym widokiem przez okno.

Dziecięce sypialnie – dla dziecięcych marzeń

5

Foto: OlehV

Odważne kolory i fajne funkcje wbudowane sprawiają, że pokój tego dzieciaka jest wyjątkowy. Mimo, że nie jest tak przestronny, czy ekstrawagancki, jak w poprzednich sypialniach, jasne kolory i wygodne meble sprawiają, że jest to przyjemne miejsce dla dziecka, a nie tylko miejsce do spania.

6

Foto: http://finedesign.bg/

Różowy wystrój i ładne akcenty z pewnością mogą wywołać w rodzicach uczucie zazdrości, zwłaszcza zaś wśród tych, którzy nigdy nie wyrośli w pełni ze swojej wewnętrznej księżniczki. To bardzo wyrafinowana przestrzeń dla małych dzieci, wyposażona w duże poduszki i lśniące złote akcenty z subtelną nutą luksusu. Pasek oświetlenia LED z pewnością stwarza atmosferę wspaniałych piżamowych imprez.

Wysokie szafki ułatwiają przechowywanie i porządkowanie. Jedne z drzwi znajdującej się tu szafy wyposażone są w lustro o pełnej długości, które z pewnością  będzie ulubionym elementem wykorzystywanym przy dziecięcej produkcji kostiumów lub pokazach mody.

Natura, naturalnie!

Co za niesamowita sypialnia! Ta przestrzeń przekształciła centralną belkę nośną w idealny mały domek na drzewie, aby młody lokator mógł spędzać wewnątrz czas. W rzeczywistości cała sypialnia przypominała motywy z sąsiedztwa, z doniczkowymi drzewami i ekskluzywnymi sklepami, a nawet z bujnym dywanem, wyglądającym jak zielona trawa.

8

Dom z drzewa obejmuje trzy kondygnacje, z prywatnymi pokojami i otwartymi powierzchniami, tak aby ułatwić wszystkie scenariusze zabaw. Światła zawieszono ze wszystkich stron i przypominają one kształtem dziką winorośl lub promienie słoneczne.

9

Nawet ściana do przechowywania realizuje twórcze i kapryśne szczegóły. Zabawki znajdują się w małych sklepach, z miejscem na wszystkie drobiazgi, które umieszczono na ścianie sięgającej aż do sufitu.

Tego rodzaju dziecięce sypialnie to nie tylko prezentacja architektonicznej pomysłowości – są tu bezcenne misie, bezcenne przedmioty i mnóstwo wesołych roślin otaczających młodego mieszkańca.

 

  • Artykuł na podstawie: www.home-designing.com
Tagi: , , , Last modified: 2017-04-03