Written by: Wnętrza Biuro Design Lofty

Surowe piękno – betonowa podłoga we wnętrzach

8

Przyjęło się, że podłoga we wnętrzu, zwłaszcza w domu, powinna być przykryta drewnianymi panelami, czy stworzona w całości z drewna. Najchętniej widzimy ją właśnie w takiej odsłonie, ewentualnie przykrytą stylowym dywanem. Pokażemy wam jednak, jak pięknie może wyglądać betonowa podłoga i jak niesamowicie prezentuje się surowe piękno betonu. Udowodnimy wam, że betonowa podłoga wcale nie musi być przeznaczona wyłącznie do przemysłowych poddaszy, czy do powierzchni magazynowych. Beton to kapitalny materiał podłogowy, którego urok widać zarówno we wnętrzach loftowych, jak i w tych urządzonych w najróżniejszych stylach.

Betonowa podłoga a przykłady z życia wzięte

Zaprezentowane powyżej zdjęcie to dowód na to, że betonowa podłoga świetnie sprawdza się we wnętrzach minimalistycznych, w biało – szarym otoczeniu.

 

2

Foto: Vogue.com

W tym przypadku betonowa podłoga dodaje wyrazistości do wnętrza, podkreślając i uwypuklając piękne wzory jakie są charakterystyczne dla wystroju tego wnętrza.

Oto jedna z bardziej “szalonych” betonowych podłóg. Swój ostateczny, niecodzienny wygląd zawdzięcza ona procesowi wykańczania jaki został zastosowany podczas remontu piętra. Wraz z minimalistycznymi dodatkami tworzy ciekawy klimat tego miejsca.

Kolejny przykład to podłoga betonowa z błyszczącą powłoką. Jej oryginalna i niecodzienna uroda przykuwa uwagę, skupiając ją wręcz całą na sobie. To przykład na to, iż betonowa podłoga może nadać wnętrzu ciepła i przytulności.

Jeśli do tej pory uważaliście, że betonowa podłoga jest szaro – bura i nudna, powyższy przykład całkowicie zburzy wasz światopogląd. Jak widać, tego rodzaju podłogę można śmiało barwić, a nawet tworzyć z niej ciekawe wzory, dzięki czemu wygląda o niebo lepiej, niż tradycyjna podłoga z dywanem.

Podłoga betonowa to także nieodzowny element wnętrz o charakterze użytkowym. Dzięki temu miejscem ich przeznaczenia nie muszą być tylko salony, czy wspominane już klatki schodowe i korytarze, ale i kuchnie. Właśnie tu, w miejscu, gdzie panuje ciągły ruch i praca, ten typ podłogi sprawdzi się idealnie – jest mało podatny na zabrudzenia.

Różowy beton? Czemu nie! Nie ma rzeczy niemożliwych. Ta podłoga znajdująca się w biurze Crosby Studio to dowód na to, że w architekturze wnętrz i designie nie ma rzeczy niemożliwych. A dodatkowym efektem jest fakt, iż podłoga ta swoim wyglądem bardziej przypomina dywan, niż beton…

I na końcu naszego zestawienia znalazła się w końcu betonowa podłoga z kruszyw, która dodaje ciekawego wyglądu całej kuchni. To świetny sposób na przełamanie bieli i stworzenie pięknego wnętrza o mocnym charakterze.

 

  • art. przygotowany na podstawie www.apartmenttherapy.com
Tagi: , , , , , , Last modified: 2017-03-04