Written by: Design Salon Wnętrza

Salon z telewizorem – jak zaaranżować telewizor we wnętrzu

3
4

Foto: apartment therapy – vyapp

Dla niektórych wygląd telewizora w salonie nie ma najmniejszego znaczenia. Dla innych jest to element, który zniekształca wygląd świetnie zaaranżowanego pokoju. Z tego powodu mnóstwo osób decyduje się na ukrywanie telewizora za pomocą prostych sztuczek. Podpowiadamy w jaki sposób sprawić, by salon z telewizorem, który jest dla większości z nas nieodzownym elementem w domu, stał się aranżacyjnie spójny. Dzięki tym prostym zabiegom aranżacyjnym telewizor stanie się niewidocznym tłem, a koncepcja wyglądu całego wnętrza pozostanie niezakłócona.

Salon z telewizorem z czarną ścianą jako tłem

Istnieje kilka sposobów na to, by skutecznie odciągnąć spojrzenie od wyłączonego telewizora. Przede wszystkim można zrobić to za pomocą ciemnej ściany poprzez zwykłe pomalowanie jej. Choć jest to czynność dość czasochłonna, zwykle metoda ta opłaca się. Ogólną zasadą przy wyborze ciemnego tła ściany jest wybranie takiego koloru, który odpowiada kolorowi ekranu telewizyjnego, a zatem najczęściej są to czerń, ciemnoszary, czy nawet ciemnoniebieski. Po pomalowaniu ściany należy umieścić na jej tle telewizor. Taka aranżacja sprawia, że zatarty zostaje duży kontrast, jaki zwykle towarzyszy czarnemu ekranowi telewizora i jasnej ścianie. Dzięki temu zlikwidowane są dodatkowe punkty centralne, co z kolei sprawia, że telewizor jest niewidoczny.

W zaprezentowanym na zdjęciu domu w Barcelonie ściana została pokryta błyszczącą czarną farbą, która pokrywa główną ścianę salonu. Dodatkowo składa się ona z wbudowanych półek. Choć telewizor nie jest zupełnie niewidoczny na czarnym tle, ale łączy się bardzo ładnie i spójnie ze ścianą, dzięki połyskowi farby. Jednocześnie ten element nie zawiera żadnego innego elementu wystroju wnętrza.

Telewizor w rogu

Salon z telewizorem zwykle kojarzy się z wyeksponowanym odbiornikiem na środku ściany. Aby uzyskać odwrotny efekt, czyli ukryć telewizor i wtopić go w tło w danej aranżacji, warto przesunąć go  kraj jednej ze ścian.

Na zdjęciu powyżej widać doskonale ten właśnie zabieg. Na pierwszy rzut oka trudno zauważy telewizor w tym salonie. Wykorzystano tu kilka sztuczek przestrzennych, dzięki którym zagwarantowano, iż nie znajduje się on na pierwszym planie. Znajduje się tu sporo elementów, które odwracają od telewizora uwagę, po drugie nie stoi on w punkcie centralnym, po trzecie tło ściany zlewa się idealnie z kolorem ekranu.

Salon z telewizorem z kolażem w roli głównej

Nie wszystkie osoby są zwolennikami czarnej farby na ścianie. Dla tych osób istnieje drugi skuteczny sposób na to, by zamaskować telewizor. Można ukryć telewizor w salonie za pomocą wtopienia go w ramach kolażu zdjęć, czy obrazów na ścianie. Nie sprawi to oczywiście, że telewizor wyglądał będzie jak dzieło sztuki, pozwoli jednak na to, by świetnie zmieszał się z resztą wystroju wnętrza, nie ściągając na siebie całej uwagi.

Na zdjęciu powyżej ten właśnie sposób ukrywania telewizora został pokazany w sposób dosadny. Średniej wielkości telewizor został ukryty tak, iż nie zwraca on na siebie uwagi, dzięki temu, iż otoczony jest on wspaniałą sztuką.

 

  • Opracowano na podstawie Apartment Therapy
Tagi: , , Last modified: 2017-05-07