Written by: Wnętrza Design

Kiedy styl nowoczesny spotyka klasykę – ciekawy projekt wystroju wnętrza

5

Zawsze jest sprawą kłopotliwą, aby podczas remontu, czy odświeżania wnętrza zachować styl klasyczny. Zwłaszcza gdy fascynuje nas styl nowoczesny. Urok nowoczesnego designu nie podlega dyskusji, warto więc przed remontem posiłkować się doświadczeniem innych osób, którym udało się stworzyć projekt wystroju wnętrza, który łączy ze sobą klasykę z nowoczesnością. Pokażemy wam to na przykładzie wnętrza stworzonego przy współpracy architektów Slavy Balbek i Artema Zavarzin.

Projekt wystroju wnętrza – salon, który powala z nóg

Ten pokój jest doskonałym przykładem nowoczesnego projektu wystroju wnętrza w subtelnie klasycznym wnętrzu. Wiele elementów tradycyjnych zostało zaktualizowanych, aby dostosować się do nowej estetyki domu – na przykład medalion sufitowy jest pomalowany na biało, a panele ścienne położono tylko w wybranych miejscach (na przykład w szarej ścianie po prawej stronie).

Złoto wraca do łask

Złoty kolor cieszył się ogromną popularnością w latach 60. i 70. XX wieku, ale ta nowoczesna kuchnia świadczy o jego wciąż dużej mocy. Trudno, aby jakikolwiek kolor wyglądał na “przestarzały” w tak twórczym, współczesnym wnętrzu.

3 1

Foto: home-designing.com

Sypialnia marzeń

Kolor wyblakłego karczocha świetnie kontrastuje z ciemniejszą podłogą. To projekt wystroju wnętrza sypialni wykorzystuje tradycyjne panele ścienne tym razem połączone z industrialnym stylem.

4 1

Foto: home-designing.com

Szklane panele łączą się z belkami konstrukcyjnymi przypominającymi okna wieżowców. Idealnie pasują one do wnętrza w przemysłowym stylu, co podkreślają dodatkowo metalowe lampy ścienne.

Łazienka – miejsce idealne na relaks

Poza zasięgiem wzroku, ukryta za szybami – w łazience stoi wanna, czekająca na znużone dniem osoby. To tutaj można zmyć z siebie trudy i zmartwienia. Piękny nadruk imituje popularny motyw roślinny, zaś szaro-czarny żyrandol, który można łatwo przeoczyć, bo stapia się z tłem – nadaje pomieszczeniu niesamowitego klimatu.

1

Foto: home-designing.com

Garderoba

Ciemne drewno, półki na torby i wspaniałe zielone szkło dodają uroku temu pięknemu wnętrzu w stylu vintage. Komoda, którą tu dodano jest w rzeczywistości bardziej wygodną alternatywą niż popularne szafki, z uwagi na posiadanie głębszych szuflad, dzięki czemu można znakomicie posegregować i pochować w niej rozmaite akcesoria, drobiazgi i bibeloty.

3

Foto: home-designing.com

Cóż za urocza sypialnia!

Cóż za urocza sypialnia! – chciałoby się krzyknąć na widok tego niesamowitego pomieszczenia. To chyba najbardziej nowoczesne wnętrze spośród wszystkich, jakie znajdują się w tym domu. Jedynym przykładem tradycyjnej architektury wnętrz są panelowe drzwi.

5

Foto: home-designing.com

Ładny żyrandol jest z drugiej strony zabawnym odwzorowaniem motywu De Stijl z początków dziewiętnastego wieku, spopularyzowanego przez Pieta Mondrian – z wyjątkiem tego, że projekt ten używa kręgów, a nie kwadratów Mondriana.

Proste formy przekształcają z pozoru zwyczajny projekt łóżka w uroczy domek z miejscem do magazynowania rzeczy oraz z miejscem zabaw na dole, zaś na górze mieszczą się dwa łóżka piętrowe.

6

Foto: home-designing.com

Ścianka wspinaczkowa jest fantastyczną motywacją dla dzieci, by odrobiły zadanie domowe, aby później móc bawić się i ćwiczyć. Jest to znakomicie przemyślany pokój, wykorzystujący przestrzeń i układ do maksimum.

Oryginalna łazienka

A teraz rzut okiem na niepowtarzalną i stylową rodzinną łazienkę. Prysznic, jak i całe pomieszczenie wyróżniają się przejściem od bieli do koloru oliwkowozielonego, który rozgranicza specjalnie rozmazany pasek.

1 1

Foto: home-designing.com

Czarne urządzenia wyglądają prosto, nadając pomieszczeniu pewnego dramatyzmu.

2

Foto: home-designing.com

Te same czarne wykończenia pojawiają się też w innych łazienkach w domu. Mają one ten sam układ, przez co każda prezentowana łazienka mogłaby być propozycją alternatywnego wystroju wobec pierwszej łazienki.

1 2

Foto: home-designing.com

To niesamowite, jak materiał, czy kolor mogą zmienić wygląd danego pomieszczenia, nadając mu całkowicie innego wyrazu.

1 3

Foto: home-designing.com

Wisienka na torcie

Na końcu naszej wędrówki po tym niesamowitym domu pokażemy wam projekt wystroju wnętrza pralni. Stare, zniszczone płytki stanowią olbrzymi kontrast wobec wprost dziewiczych, nowych pozostałych powierzchni.

1 4

Foto: home-designing.com

Projekt: Alena Makagon, Artem Zavarzin, Alexander Ivasiv

Opracowano na podstawie: http://www.home-designing.com

 

Last modified: 2017-06-01