Written by: Design Pokój dla dziecka

Twoje dziecko je pokocha: nietypowe łóżka dla dzieci

lozka dla dzieci najciekawsze modele 3

Pokój dziecięcy to miejsce szczególne w każdym domu. Tu rodzą się rozmaite pomysły w głowach niezwykle kreatywnego młodego człowieka, zawiązują sojusze (najczęściej z rodzeństwem), powstają różnorodne plany. To miejsce nauki, wypoczynku, azyl w którym można nabrać wiatru w żagle. Zadbajmy więc o to, by pokój naszego dziecka spełniał jego oczekiwania i pomagał mu w rozwoju. Jednym z nieodłącznych elementów takiego pokoju jest łóżko. Zobaczcie, jak przegonić z pokoju nudę i sprawić, by dziecko pokochało nie tylko swój pokój, ale i spanie w nim. Oto nietypowe łóżka dla dzieci, które pokocha każdy malec.

lozko_antresola_wendy_06_1

foto: Pinterest.com

Designerskie meble i gadżety

Nie bez powodu łóżko uznawane jest za najważniejszy element wyposażenia pokoju. Nie obejdzie się bez niego i pokój dziecięcy. Nietypowe łóżka dla dzieci odmienią wygląd każdego wnętrza, nadając mu niebanalnego charakteru.

Przede wszystkim zyska ogólny wygląd pokoju. Nic tak bardzo nie wzbogaci jego wnętrza, jak oryginalne łóżko. Jednak nie obejdzie się i bez minusów. Taki designerski mebel może utrudnić ci nieco wspólne wieczorne czytanie, czy pocałunek na dobranoc. Ale dla chcącego, nic trudnego. Wejście po drabince na łóżko piętrowe może okazać się świetnym i wesołym rytuałem.

Pomysł na nietypowe łóżka dla dzieci

lozka-dla-dzieci-najciekawsze-modele-3

foto: Pinterest.com

Jeśli wychowujemy więcej niż jedno dziecko, częstym pomysłem na dziecięcą aranżację pokoju jest wstawienie do niego łóżka piętrowego. Jednak model ten sprawdza się i w przypadku jedynaków. Dół łóżka piętrowego zagospodarować można nietypowo, np. wstawiając biurko, organizując kącik do zabaw, czy wykorzystując jako schowek. Tego rodzaju nietypowe łóżka dla dzieci są uwielbiane zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki. Można zaaranżować je w niesamowity sposób, tworząc z łóżka zamek, czy inne ciekawe miejsce, a pokój dziecięcy zamieniając w bajkową twierdzę.

Dobrym pomysłem są również różnego rodzaju łóżka – pojazdy, np. wóz strażacki, samochód wyścigowy, etc., czy łóżka – bohaterowie dziecięcych bajek, np. miś, czy półksiężyc. Są to jednak meble, które wstawić można do dużych pomieszczeń, na co nie może pozwolić sobie każdy z nas. Jeśli jednak dysponujemy taką właśnie przestrzenią, warto pomyśleć o tego typu rozwiązaniach.

auto

foto: Pinterest.com

W pokoju, gdzie zależy wam na zaoszczędzeniu miejsca, możecie wstawić oryginalny fotel imitujący zwierzaka, ciekawy przedmiot, czy formę. Pomysłów na tego typu rozkładane sofy i fotele jest całe mnóstwo, wystarczy tylko dobrze poszukać. Małpy, pandy, a może pirat? Wszystko zależy od upodobań malca oraz dobrego rozeznania w dostępnym asortymencie producentów mebli.

To, jakie ostatecznie wybierzecie łóżko to wynik kilku ważnych elementów. Po pierwsze dostępnej przestrzeni, ilości potomstwa i jego płci, a także finansów. Zapraszamy zatem do rozejrzenia się wokół i znalezienia produktu, który sprawi każdemu z was olbrzymią frajdę. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Przekonajcie się, jak nietypowe łóżka dla dzieci zmienią pokój dziecka i wyczarują uśmiech na twarzy.

Tagi: , Last modified: 2016-03-01