Written by: Łazienka D.I.Y.

Remont łazienki – sposoby na oszczędności

azienka 3

W ankiecie jaką przeprowadziliśmy wśród czytelników Archipress zadaliśmy pytanie: które z pomieszczeń w domu chcieliby Państwo najbardziej odremontować? Wśród otrzymanych odpowiedzi jedną z najczęściej pojawiających się, był remont łazienki. Jednocześnie wielu z ankietowanych podawało jako przyczynę odkładania remontu – brak odpowiednich funduszy. Z tego powodu nasunął nam się wniosek, iż w kolejnym naszym artykule zajmiemy się sposobami na oszczędności przy remoncie łazienki, tak by pomóc naszym czytelnikom w spełnianiu ich marzeń.

Remont łazienki a płytki

Jeśli ściany łazienki zdobią (a może raczej szpecą?) płytki, które dawno już Wam się opatrzyły i które zdecydowanie wolelibyście zastąpić czymś innym istnieje kilka prostych sposobów na tanie zastąpienie ich innym materiałem. Możecie przede wszystkim nałożyć na nie folię samoprzylepną w wybranym przez siebie wzorze i kolorze i cieszyć się z efektów własnej pracy. Jeśli płytki nie są jednak gładkie, wówczas pozostaje pomalować kafelki, czy też po prostu przesłonić je płytą wodoodporną.

Obserwuj przeceny!

azienka 2

Foto: Archiweb.pl

Choć może wydać się to radą zbyt oczywistą, jednak postanowiliśmy zwrócić Waszą uwagę na ceny. Jeśli zdecydujecie się na zakup określonych artykułów potrzebnych do remontu łazienki, koniecznie obserwujcie ich ceny. Sprawdzajcie nie tylko ceny w różnych sklepach, ale i wyczekujcie na promocje. Warto wiedzieć też, iż w wielu sklepach można zakupić końcówki serii po bardzo zaniżonych cenach. Jeśli więc remontujecie małą łazienkę, czy też potrzebujecie zaledwie niewielką ilość danego produktu, warto kupić go korzystając z tego typu okazji. Z pewnością zaoszczędzicie w ten sposób sporą kwotę! Podobne zabiegi stosujcie w przypadku zakupu armatury. To sprawdzony sposób na to, by kupić dobrej jakości produkty po przystępnych cenach.

Postaw na własną kreatywność

Łazienka może zostać odnowiona naprawdę niewielkim kosztem, jeśli postawicie na własną kreatywność. Przykładowo – jeśli opatrzyło wam się lustro, wymiana na nowe nie będzie konieczna, jeśli zakupicie nową ramę, w którą zostanie ono oprawione. Możecie też zaprojektować szafkę łazienkową i wykonać ją samodzielnie, lub jeśli obawiacie się, iż przerasta to wasze umiejętności zlecić takie zadanie zakładowi stolarskiemu. To świetna opcja, zwłaszcza jeśli wasza szafka ma niestandardowe wymiary. Dzięki takiemu zabiegowi łazienka zyska nowy design oraz będzie bardziej funkcjonalna.

Tagi: , , , , Last modified: 2017-01-05