Written by: Architektura Wnętrza

H67 Studia Practice – punkt orientacyjny w przestrzeni miejskiej

H67 Studia Practice 1

Habitat 67 – charakterystyczny punkt orientacyjny i architektoniczny krajobrazu nie tylko w Ameryce Północnej, ale także na całym świecie, wyznaczył początek. Początek organicznej, dynamicznej i demokratycznej przestrzeni mieszkalnej, gdzie każdy obywatel ma swoje niepowtarzalne światło i przestrzeń.


H67 Studia Practice 2

H67 Studia Practice 3

To pięknie zaprojektowane i zrealizowane arcydzieło popchnęło zdecydowanie do przodu kariery Moche Sadie i jego zespołu, jak i całą architekturę, która inspiruje do dziś. Te wpływy można znaleźć w zamku Ricardo Boffila (1968), w Nkagin Capsule Tower (1972) Kishō Kurokawy, a nawet ostatnio w projekcie BIG mountain Dwelling (2008).

H67 Studia Practice 4

Nasz projekt zakładał kolejną przebudowę modułu Habitat 67, który był przebudowany wiele razy w przeszłości, tym razem poprzez dodanie warstwy kryjącej do pierwotnego projektu. W efekcie, naszym głównym wyzwaniem było wydobyć z jego przeszłości filozofię projektowania.

H67 Studia Practice 5
Funkcjonalny, ale minimalistyczny design otwartej przestrzeni został więc wybrany jako środek do uzyskania tej koncepcji. Osiągnięto to poprzez usunięcie wszystkich ścian wewnętrznych na rzecz optymalizacji zarządzania światłem i dodając przejrzystości i refleksji szkła do oryginalnych murów odsłoniętych do cementu.

H67 Studia Practice 6
Nowoczesny dotyk ruchomych sześcianów wprowadzono do aranżacji wnętrz mieszkania, przywołując fakt, że oba te pola wiszące mogą osiągnąć równowagę na tle przemieszczającej się wody. Rozmowa między wnętrzem, a zewnętrznym światem została następnie przywrócona w tej nowoczesnej i bardzo współczesnej wersji wiszących ogrodów.

H67 Studia Practice 7
Integracja walorów podmiejskiego domu z miejskim wieżowcem przez czynnik prefabrykowanych form został rewolucyjną koncepcją, ponownie przemyślanym projektem budynku mieszkalnego w roku 1967; a my reaktywowaliśmy tę koncepcję w nieważkości i panoramicznym środowisku wiszącego betonu w 2015 roku.

H67 Studia Practice 8

Zdjęcia: Adrien Williams & Gorgin Fazli
Projekt: Studio Practice
Lokalizacja: Montreal, Kanada
Koncepcja: Marie-Pierre Auger Bellavance
Projektant oświetlenia: Gorgin Fazli
Rok powstania projektu i realizacji: 2015
Via: www.archdaily.com

Last modified: 2015-11-04