Written by: D.I.Y.

Zrób to sam – ozdoby świąteczne z recyclingu

gwiazdka

Święta tuż, tuż. Jeśli właśnie wkraczacie w fazę przygotowań świątecznych, koniecznie pomyślcie o odpowiednim udekorowaniu mieszkania, czy domu, by w pełni celebrować ten szczególny czas.

Jeśli do tej pory zawsze kupowaliście świąteczne dekoracje i ozdoby, najwyższy czas to zmienić i wykonać je samodzielnie. Jeśli robiliście ozdoby sami, nie trzeba będzie was do tego namawiać.

Grunt, to oryginalny pomysł

Najbardziej popularne do wykonania są obecnie wszelkie wykonywane dekoracje i ozdoby z filcu, cytrusów, czy z masy solnej. To grupa produktów, jakie z pewnością przyjemnie jest wykonać wspólnie z dziećmi, rodzinne i które zachwycać będą swoim wyglądem. Jednak nie są one tak oryginalne, jakimi mogą okazać się ozdoby wykonywane z materiałów pozyskiwanych z recyclingu.

Dlaczego warto postawić na recycling?

Wykonując ozdoby z resztek, zyskuje się bardzo oryginalne i niebanalne ozdoby, jakich nie powstydziliby się najlepsi dekoratorzy i designerzy. W ten sposób wyczarować można prawdziwe cuda, które upiększą nasz dom w czasie tych wyjątkowych świąt.

Innym istotnym aspektem jest dbałość o środowisko naturalne. Warto postawić na naturalne ozdoby świąteczne oraz na dekoracje z recyclingu, bowiem dzięki nim zapewniamy sobie i naszej planecie choć odrobinę zdrowia… Istotny jest i aspekt finansowy, gdyż dzięki tego typu materiałom będziemy w stanie zaoszczędzić spore ilości pieniędzy wydatkowanych wcześniej na rozmaite ozdoby.

Zrób to sam

płyty

Jakie ozdoby można wykonać samodzielnie? Właściwie wszelkie. Wystarczy jedynie rozbudowana wyobraźnia oraz potrzebne, zbędne materiały. Przykładowo mogą być to stare skarpetki, kawałki starych i niepotrzebnych materiałów oraz guziki. Przy pomocy tych kilku materiałów stworzyć można bałwanka, który doskonale podkreśli świąteczny nastrój i stanowić będzie doskonałą, bo oryginalną i niebanalną ozdobę.

bałwan

Tego rodzaju ozdoby można zrobić w zasadzie ze wszystkiego. Świetnym dowodem na to mogą być dekoracje z recyclingu wykonane z płyt CD, czy ozdoby świąteczne jakimi są … gwiazdki z gazet.

Na zaledwie kilku przykładach widzicie, jak wiele rozmaitych i niezwykle zróżnicowanych dekoracji z recyclingu można wykonać. Te oryginalne i niebanalne ozdoby świąteczne stanowią fantastyczny sposób do przygotowania mieszkania na święta Bożego Narodzenia. Spróbujcie sami, jak wielką frajdę sprawia takie właśnie kreatywne podejście do tematu i zabawa w samodzielne tworzenie ozdób świątecznych.

Foto:

  1. Home by linn
  2. Architecture Art Design
  3. Helping diskc
Tagi: , , Last modified: 2015-12-07