Written by: Lifestyle Design Wnętrza

Jak stylowo urządzić mikroapartament

Mikroapartament to dziś prawdziwe wyzwanie architektoniczne. Jeśli zaś chcieć stworzyć mikroapartament dla kobiet, może okazać się to misją nie do zrealizowania.

clean and simple entryway

W dobie, gdy ceny mieszkań horrendalnie wzrosły wiele osób decyduje się dziś na zakup mikroapartamentu. Tego typu mieszkania poszukiwane są z pewnością przez szczególną grupę Klientów, która z rozmaitych powodów wybiera właśnie mikroapartament jako swoje mieszkanie. Nie będziemy jednak skupiać się nad powodami decydującymi o zakupie, a skupimy się na potrzebach, jakie mają tego typu mikro mieszkania, by pomóc ich właścicielom w ich urządzeniu.

Małe apartamenty posiadają kilka unikalnych ograniczeń konstrukcyjnych – brakuje miejsca do przechowywania, są niedostatecznie oświetlone, i ciasne a, to tylko kilka z najczęstszych ograniczeń. W tym poście przedstawimy wam mieszkanie, które potrafiło uczynić z takich przeszkód atuty. Stworzyło własny charakterystyczny styl bez wątpienia pod wpływem wymagań nałożonych przez kompaktowe plany podłogowe. Jeśli żyjesz w domu mniejszym niż 30 metrów kwadratowych, ten post jest dla Ciebie.

Mikroapartament dla kobiet

tiny-apartment-decor-inspiration

Ten niewielki projekt mieszkania dobrze pasuje do potrzeb kobiet prowadzących aktywny tryb życia i robi to bez poświęcania krzty osobowości i stylu. Wnętrze jest jasne i energiczne, przyprawione o strategiczne wybuchy czerwonego ognia silnikowego. Jest to wystrój dość poważny, ale na luzie i oferuje mnóstwo zabawy dzięki szczegółom jakie można podziwiać.

statement-pieces-for-tiny-apartments

Neutralne ściany oraz akcenty z drewna egzotycznego sprawiają, że łatwo dostosować później wystrój do indywidualnych potrzeb.

red-and-white-apartment-ideas

W tak małej przestrzeni, każdy szczegół się liczy. Niektóre kultowe, stylowe meble mogą stworzyć niesamowite wrażenie, jak np. rzeźby czy malarstwo – oszałamiające czerwone “Egg Chair” Arne Jacobsena są jednym z tych elementów.

Wejście wykonane jest z rzeczy lekkich i organicznych, stworzone z żartobliwych płytek wzbudzających ciekawość, jakby od wewnątrz kiwało na gości.

clean-and-simple-entryway

Ognista czerwień zmienia ton i natychmiast pobudza ducha. Rozproszone odblaskowe płytki Glitz tworzą niesamowite wrażenie.

Subtelne motywy kwiatowe dają prysznicowi odrobinę eleganckiego wytchnienia w odróżnieniu od bardzo silnych linii, które przechodzą z łazienki. Bardzo uderzające!

Ale być może największe wrażenie robi przede wszystkim sam układ, który jest bardzo pomysłowy. Prysznic w kącie, powyżej pralki szafka i wysoki wieszak na ręczniki / cieplejsze stroje.

bold-red-bathroom-ideas

Opracowano na podstawie Home Design

Tagi: , , , , Last modified: 2016-09-02