Written by: Design Lifestyle Wnętrza

Jak stylowo urządzić mikroapartament

Mikroapartament to dziś prawdziwe wyzwanie architektoniczne. Jeśli zaś chcieć stworzyć mikroapartament dla kobiet, może okazać się to misją nie do zrealizowania.

W dobie, gdy ceny mieszkań horrendalnie wzrosły wiele osób decyduje się dziś na zakup mikroapartamentu. Tego typu mieszkania poszukiwane są z pewnością przez szczególną grupę Klientów, która z rozmaitych powodów wybiera właśnie mikroapartament jako swoje mieszkanie. Nie będziemy jednak skupiać się nad powodami decydującymi o zakupie, a skupimy się na potrzebach, jakie mają tego typu mikro mieszkania, by pomóc ich właścicielom w ich urządzeniu.

Małe apartamenty posiadają kilka unikalnych ograniczeń konstrukcyjnych – brakuje miejsca do przechowywania, są niedostatecznie oświetlone, i ciasne a, to tylko kilka z najczęstszych ograniczeń. W tym poście przedstawimy wam mieszkanie, które potrafiło uczynić z takich przeszkód atuty. Stworzyło własny charakterystyczny styl bez wątpienia pod wpływem wymagań nałożonych przez kompaktowe plany podłogowe. Jeśli żyjesz w domu mniejszym niż 30 metrów kwadratowych, ten post jest dla Ciebie.

Mikroapartament dla kobiet

tiny-apartment-decor-inspiration

Ten niewielki projekt mieszkania dobrze pasuje do potrzeb kobiet prowadzących aktywny tryb życia i robi to bez poświęcania krzty osobowości i stylu. Wnętrze jest jasne i energiczne, przyprawione o strategiczne wybuchy czerwonego ognia silnikowego. Jest to wystrój dość poważny, ale na luzie i oferuje mnóstwo zabawy dzięki szczegółom jakie można podziwiać.

statement-pieces-for-tiny-apartments

Neutralne ściany oraz akcenty z drewna egzotycznego sprawiają, że łatwo dostosować później wystrój do indywidualnych potrzeb.

red-and-white-apartment-ideas

W tak małej przestrzeni, każdy szczegół się liczy. Niektóre kultowe, stylowe meble mogą stworzyć niesamowite wrażenie, jak np. rzeźby czy malarstwo – oszałamiające czerwone “Egg Chair” Arne Jacobsena są jednym z tych elementów.

Wejście wykonane jest z rzeczy lekkich i organicznych, stworzone z żartobliwych płytek wzbudzających ciekawość, jakby od wewnątrz kiwało na gości.

clean-and-simple-entryway

Ognista czerwień zmienia ton i natychmiast pobudza ducha. Rozproszone odblaskowe płytki Glitz tworzą niesamowite wrażenie.

Subtelne motywy kwiatowe dają prysznicowi odrobinę eleganckiego wytchnienia w odróżnieniu od bardzo silnych linii, które przechodzą z łazienki. Bardzo uderzające!

Ale być może największe wrażenie robi przede wszystkim sam układ, który jest bardzo pomysłowy. Prysznic w kącie, powyżej pralki szafka i wysoki wieszak na ręczniki / cieplejsze stroje.

bold-red-bathroom-ideas

Opracowano na podstawie Home Design

Tagi: , , , , Last modified: 2 września, 2016