Written by: Wnętrza Salon

Salon w stylu loft sposobem na nietypowy wygląd mieszkania

justin schuler 253611 unsplash

Styl loft charakteryzuje się wyglądem niczym stara fabryka przemysłowa. Królują industrialne dodatki, mnóstwo kabli, betonowe i kamienne wylewki oraz cegły na ścianach. Choć może to brzmieć przerażająco, to odpowiednio wykonana aranżacja sprawi, że salon w stylu loft będzie zachwycał każdego swoim nietypowym wyglądem i pełną funkcjonalnością.

Przestrzeń przede wszystkim

W stylu loft najważniejsza jest otwarta przestrzeń. Pozbądźmy się zbędnych ścian działowych i powiększmy otwory drzwiowe. Zamiast drzwi można zastosować zasłony z tkanin lub koralików. Kuchnia, koniecznie otwarta na salon w stylu loft. Podobnie pozostałe pomieszczenia. Bez zbędnych dekoracji i z dużą ilością przestrzeni. Żeby optycznie jeszcze ją powiększyć stosuje się jasne barwy – biel i szarość.

Materiały i kolorystyka

Cegły na ścianach to cecha charakterystyczna tego stylu. Równie dobrze można położyć fragmenty tynku, ale nie kończyć ich. Kable elektryczne można położyć natynkowo, oczywiście w odpowiednich osłonach. Pamiętajmy, by ich nie splątać! Na podłodze sprawdzi się wylewka betonowa lub żywiczna. Salon w stylu loft musi mieć surowe wnętrze. Wykorzystajmy świadomie wszystkie elementy instalacji, by wystroić pomieszczenie. Rury można specjalnie puścić wierzchem, by wnętrze jak najbardziej przypominało zakład przemysłowy. Meble wykonane na kształt tych spotykanych w fabrykach. Wykonane z metalu i szkła, acz można też użyć innych materiałów. Lampy podobnie – najlepsze będą neonówki montowane na suficie lub wysokich partiach ścian.

Dekoracje i dodatki

Zasadą jest, by nie używać zbędnych elementów wystroju, zwłaszcza takich, które kompletnie nie pasują do takiego wystroju wnętrza. Można postawić na blaszane tablice z ostrzeżeniami, które znamy z fabryk. Gniazdka i kontakty pozorowane na te przemysłowe. Zamiast obrazu można w artystyczny sposób nie wykończyć granicy między tynkiem a cegłą. Jednym słowem, wszystko, co może kojarzyć się z epoką nowoczesnego industrializmu. Pamiętajmy jednak, że styl loft nie oznacza bałaganu i nieporządku. Każdy element tej aranżacji musi być dokładnie wykonany i przemyślany. Jeśli decydujemy się na położenie instalacji nad tynkiem, musimy ją odpowiednio zabezpieczyć oraz dobrze konserwować. Zbudowanie fabryki tez wymagało wielu godzin pracy.

Photo by Justin Schüler on Unsplash

post new?mid=&wid=51807&sid=&tid=6810&rid=BEFORE OPTOUT REQ&t=1541929643044?mid=&wid=51807&sid=&tid=6810&rid=FINISHED&custom1=www.archipress

post?mid=&wid=51807&sid=&tid=6810&rid=BEFORE OPTOUT REQ&t=1541929817988?mid=&wid=51807&sid=&tid=6810&rid=FINISHED&custom1=www.archipress

Tagi: , , Last modified: 2022-03-22