Written by: Wnętrza Jadalnia Kuchnia

Projekty kuchni optymalnej do naszych wymagań

victor rodriguez 738808 unsplash

Odpowiednie zaprojektowanie kuchni często spędza sen z powiek każdemu inwestorowi. Jej wygląd trzeba planować już na etapie projektowania całego budynku. Wiele zależy od tego, jaką wielkość będzie miała, jaki kształt, czy będziemy chcieli otworzyć ją na przykład na salon. Dlatego projekty kuchni należy dobierać z głową i, o ile to możliwe, skonsultować się z architektem lub doradcą.

Wielkość i kształt

Najważniejsza jest analiza naszych potrzeb. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie nam służyć kuchnia, ile osób będzie z niej korzystać i jak wiele czasu w niej spędzać. Będziemy z niej korzystać przez długie lata, plany trzeba więc przeprowadzić długoterminowo. Jeśli kuchnia ma służyć do zrobienia skromnego śniadania i zaparzenia kawy, możemy zrezygnować z kilku nadmiarowych metrów kwadratowych. Natomiast, gdy cała rodzina lubi gotować, eksperymentować i spędzać w niej pół dnia – musi być przestronna i duża. Tak, by pomieścić wszystkich zainteresowanych i odpowiednie sprzęty. Można przemyśleć otwarcie kuchni na przykład na salon, by pogłębić integrację w rodzinie. To rozwiązanie jednak nie przyniesie dobrych skutków, jeśli planujemy w salonie podejmować oficjalnych gości lub oferować nocleg znajomym.

Podział na strefy

Oglądając projekty kuchni, musimy zastanowić się nad odpowiednim podziałem na strefy użytkowe. Przygotowywanie posiłku powinno być realizowane płynnie, przechodząc od jednej strefy do drugiej. Tak więc, osobno powinno wydzielić się miejsce, gdzie zmywa się naczynia. W innym powinien być blat do przygotowywania składników, w jeszcze innym kuchenka, by dokończyć potrawę. Najlepszy układ to taki, w którym nie trzeba kluczyć od jednego miejsca do drugiego.

Schowki i spiżarki

Można zastanowić się nad dodatkowymi pomieszczeniami przyłączonymi do kuchni. Mogą one pełnić rolę spiżarki czy chłodni. Zapobiegnie to trzymaniu wszystkiego w samym pomieszczeniu kuchni, a tym samym bałaganu. Acz podobnie, te pomysły sprawdzą się tylko w nielicznych przypadkach, jeśli z tego pomieszczenia planujemy korzystać często. Popularne staje się dodatkowe pomieszczenie ze zlewozmywakiem, które służy tylko do zmywania naczyń. Projekty kuchni wymagają wielkich umiejętności. Potrzeba połączyć wizję klienta z funkcjonalnością oraz rozmieszczeniem elementów instalacyjnych, które są niezbędne do poprawnego działania całego domu.

post new?mid=&wid=51807&sid=&tid=6810&rid=BEFORE OPTOUT REQ&t=1541929091508?mid=&wid=51807&sid=&tid=6810&rid=FINISHED&custom1=www.archipress

Tagi: , , , Last modified: 2022-03-22