Written by: Sypialnia Wnętrza

Oryginalna sypialnia – pomysły na aranżację szczytu łóżka

Sieć kolorowych sznurków

Wezgłowie jest w stanie dodać atrakcyjności niczym nie wyróżniającemu się łóżku, a nawet zdeterminować charakter całej sypialni. Zamiast kupować gotowe szczyty w sklepach  meblowych, przy odrobinie kreatywności i zdolności manualnych, ten element wyposażenia możemy bez problemu wykonać sami. Poniżej prezentujemy różne inspiracje dotyczące wezgłowi, które z łatwością zrealizować można we własnych czterech kątach.

Szczyt łóżka z flagą

Osoby, które szukają przyciągającego oko, dość odważnego dodatku do  sypialni, mogą zdecydować się na wezgłowie w formie flagi. Świetnie sprawdzi się np. grafika bądź przymocowany do ściany materiał przedstawiający tzw. „Union Jack” – charakterystyczne kolory i kształt brytyjskiej flagi najlepiej komponować się będą z neutralnie zaścielonym łóżkiem, a jej symetria nada całości profesjonalnego charakteru. Wezgłowie z wizerunkiem flagi jest świetnym pomysłem na aranżację sypialni nastolatka, który interesuje się określonym krajem lub z upodobaniem uczy się któregoś z języków obcych.

Sypialniany hokej

To już kolejna propozycja, która najlepiej sprawdzi się w pokoju nastolatka. Szczyt łóżka można w prosty sposób wykonać z przymocowanych do ściany kijów hokejowych. Nie musimy kupować nowych egzemplarzy – wystarczy przejrzeć portale aukcyjne i nabyć używane modele. Oczywiście, w roli wezgłowia świetnie sprawdzą się też stare narty, rakiety do tenisa bądź badmintona lub inne sportowe rekwizyty. Wchodząc do sypialni zaaranżowanej w taki sposób, nie będziemy mieli wątpliwości, że jej właścicielem jest pełen pasji miłośnik aktywności fizycznej oraz oryginalnego designu.

Powiew tropików – wezgłowie z bambusa

Jeżeli chcemy, aby sypialnia wyglądała wyjątkowo naturalnie a jednocześnie egzotycznie, najlepiej zdecydować się na szczyt łóżka wykonany z bambusa. Wystarczy skleić ze sobą poszczególne pędy (te kupić można choćby w markecie budowlanym) tak, aby ich szerokość odpowiadała rozmiarowi zagłówka posłania. W towarzystwie tego rodzaju naturalnej dekoracji świetnie prezentować się będą zielone rośliny oraz śnieżnobiała pościel.

Orientalny parawan w roli wezgłowia

To jeden z prostszych a przy tym najbardziej efektownych pomysłów na odmianę sypialni. Jeżeli chcemy, aby pomieszczenie nabrało orientalnego klimatu, wystarczy ustawić za łóżkiem gotowy parawan o ażurowej konstrukcji. Pamiętajmy, że takie wezgłowie zaprezentuje się najlepiej, gdy jego barwa konstatować będzie z kolorem ściany. Dalekowschodni design dopełnimy poprzez ażurowe lampiony i kolorowe tkaniny o różnych fakturach.

Dwa w jednym – wezgłowie z półką i oparciem

Jednym z powodów, dlaczego wiele osób decyduje się na zorganizowanie wezgłowia łóżka, jest jego funkcja praktyczna. Wybierając odpowiednie obicie, szczyt łóżka może bowiem posłużyć jako wygodne oparcie. Co ciekawe, nie musi być on przymocowany bezpośrednio do posłania. Nad ścianą, przy której stoi łóżko można zamocować dowolną półkę, która w dolnej części posiada kilka równomiernie zamontowanych wieszaków (jeżeli nie znajdziemy takiej w sklepie – a najprędzej uda się to w dziale z dodatkami do przedpokoju – haczyki można własnoręcznie przywiercić, wkręcić lub przykleić mocnym klejem). Następnie kupujemy lub szyjemy płaską, lecz długą poduchę, a na jednym z jej boków doszywamy sznureczki, których rozmieszczenie odpowiada ułożeniu wieszaków na półce. Teraz wystarczy tylko przywiązać sznurki do wystających haczyków i nasze oryginalne, wielofunkcyjne wezgłowie jest już gotowe.

Sieć kolorowych sznurków

To niezwykle efektowny, a przy tym prosty sposób na aranżację łóżka. Wystarczy zbić ze sobą cienkie deski tworząc ramę, która zamontowana następnie zostanie za posłaniem (w zależności od warunków, można ją przybić do łóżka, bądź bezpośrednio do ściany). W utworzonej konstrukcji – na jej wszystkich bokach – wywiercamy niewielkie otwory, przez które przeciągamy grube sznurki, linki lub mocną włóczkę, po czym zabezpieczamy materiał supłami, aby nie przeszedł na drugą stronę deski. W ten sposób utworzymy oryginalną sieć w kolorowej ramie, która, w zależności od wykorzystanych kolorów (oczywiście, nie musimy ograniczać się do jednego), może w ciekawy sposób kontrastować lub korespondować z odcieniem ściany.

Tagi: , Last modified: 2014-01-29