Written by: Architektura Salon Wnętrza

Nowoczesny salon – czyli jak połączyć wygodę z funkcjonalnością?

Nowoczesny salon 1

Salon to takie miejsce w każdym domu, które służy zarówno wypoczynkowi na kanapie przed telewizorem, organizacji przyjęć i przyjmowaniu gości, a w przypadku gdy nie posiadamy wyodrębnionej jadalni, wspólnemu spożywaniu posiłków. Te wszystkie czynniki powodują, że salon powinien być miejscem wygodnym i reprezentatywnym. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam kilka pomysłów na nowoczesny salon, który sprosta każdemu wyzwaniu.

Jaki powinien być salon idealny?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każde mieszkanie ma swoją specyfikę, a każdy człowiek ma inny gust. Można natomiast nakreślić ogólne wymagania wobec idealnego, nowoczesnego salonu, które bezwzględnie muszą być spełnione. Wydaje się, że pierwszym i podstawowym warunkiem jest otwarta przestrzeń, po której można się swobodnie poruszać. Czasy, gdy chcąc przejść przez pokój trzeba było się przeciskać już dawno się skończyły dlatego „graciarnie” z nowoczesnymi salonami mają niewiele wspólnego. Kolejna sprawa to wygodny i stylowy komplet wypoczynkowy. Nic tak nie relaksuje jak drzemka na wygodnej kanapie. Ponadto zależnie od wielkości i przeznaczenia(np. salon połączony z jadalnią) warto zastanowić się nad podstawieniem odpowiedniego stołu, a także nad doborem regałów i roślin, które wprowadzą do salonu trochę życia.

Po pierwsze minimalizm

Trendy architektoniczne się zmieniają, ale od kilku lat architekci wnętrz stawiają na minimalizm jasne kolory. Jasne ściany, jasna podłoga, komplet wypoczynkowi, stolik i regał w zupełności wystarczą w niewielkim salonie. Jeszcze tylko kilka kontrastujących i mamy optycznie powiększony i w pełni funkcjonalny salon.

Wydzielanie stref

Jeśli dysponujemy trochę większym pomieszczeniem można też pomyśleć nad wydzieleniem stref o różnym przeznaczeniu. Należy jednak pamiętać, że chociaż mogą się od siebie różnić aranżacją to harmonia musi zostać bezwzględnie zachowana. Mimo to wydzielanie stref w dużych pomieszczeniach może być bardzo przydatne, ponieważ możemy lepiej zagospodarować przestrzeń w domu, a przy okazji zwiększamy możemy zniwelować wrażenie pustki, które może się pojawić w przypadku przestronnych wnętrz.

Złoty środek

Liczba pomysłów na nowoczesny salon dostępnych w internecie czy magazynach jest niemal nieograniczona. Projektanci z całego świata prześcigają się w tworzeniu nowych aranżacji i prezentowaniu nowych idei zagospodarowania przestrzeni. Jednak najważniejsze jest znalezienie złotego środka pomiędzy nowoczesnymi trendami, a własnymi upodobaniami, ponieważ tylko wtedy nasz nowoczesny salon będzie naprawdę przytulny i funkcjonalny.

Nowoczesny salon – czyli jak połączyć wygodę z funkcjonalnością? Nowoczesny salon – czyli jak połączyć wygodę z funkcjonalnością? Nowoczesny salon – czyli jak połączyć wygodę z funkcjonalnością? Nowoczesny salon – czyli jak połączyć wygodę z funkcjonalnością?Via: Freshome.com

Tagi: Last modified: 2016-01-18