Written by: Design Lifestyle Wnętrza

Naturalnie, drewno!

1

Mieszkanie w zgodzie z naturą, czy pragnienie posiadania efektownego i wygodnego domu, może skłonić do wyboru drewna jako jednego z elementów aranżacji wnętrz. Niezależnie od tego, jaka motywacja sprawia, by postawić właśnie na drewno, jego wybór to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Drewno i drewniane elementy wyposażenia sprawiają, iż liczyć możemy na relaks, wygodę, piękno i harmonię z naturą. Ze względu na te i inne atuty warto pomyśleć o tym, jak i gdzie wykorzystać drewno, by cieszyć się jego urodą i właściwościami.

3

foto: Pinterest

Drewno z duszą

Dzięki zastosowaniu drewna w aranżacji wnętrz zyskujemy niesamowite efekty wizualne. Dzieje się tak dzięki uniwersalnemu charakterowi tego surowca, który komponuje się świetnie z różnorodnymi materiałami, a także pasuje do wielu stylów i stylistyk. Przede wszystkim stosują go osoby pragnące żyć w zgodzie z naturą, ze względu na fakt, iż jest to jeden z najbardziej przyjaznych środowisku surowców naturalnych. Jego dużą zaletą jest również długowieczność pod warunkiem, iż odpowiednio będziemy je konserwować i pielęgnować.

Uniwersalny materiał

Drewno to bez wątpienia materiał uniwersalny. Dzięki temu sprawdzi się zarówno jako surowiec na panele podłogowe, czy ścienne, jak i na boazerie. Duże novum stanowią naturalne, drewniane meble, po które coraz częściej sięgają nie tylko miłośnicy życia w zgodzie z naturą.

Wiele osób stawia również na typowe, drewniane dodatki do wnętrz, które stają się wprost niezbędną dekoracją.

2

foto: Pinterest

Drewniany vintage i styl rustykalny

Drewno sprawdza się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach. Jednym z ciekawszych jest vintage, który wykorzystuje możliwość postarzania drewna. Bazować można tu też na klasycznej formie paneli, czy boazerii, które świetnie mieszają stare elementy z nowymi, tworząc interesującą całość w stylu vintage. Ciekawy wystrój wnętrza plus zapach prawdziwego drewna sprawiają, że dom taki ma swoją duszę i swój wyjątkowy charakter, którego nie da się podrobić. Drewno upodobał sobie również styl rustykalny, nawiązujący do dawnego życia wiejskiego. Także i w tym przypadku drewno to nieodzowny element aranżacyjny, który nadaje pomieszczeniom charakteru.

Nietypowo

Drewno można wykorzystać we wnętrzach w bardzo kreatywny sposób. To nie tylko panele, boazerie, czy meble, to również możliwość stworzenia wielu kombinacji i nietypowych sposobów na urozmaicenie wystroju domu. Panele mogą stworzyć ciekawą kompozycję, nietypowy fragment podłogi, czy ściany, a także innych mebli, etc. Tym sposobem możemy cieszyć się nietypowymi produktami, takimi jak chociażby wiejskie ławy, stolik z drewnianych bali, czy rustykalne meble.

To duże urozmaicenie nadaje każdemu wnętrzu cech indywidualnych. Możliwe jest to zarówno dzięki dużym elementom wystroju, jak i drobnym dodatkom typu drewniana figurka, zegar.

1

foto: Pinterest

Tagi: , , , , , , , Last modified: 2016-03-20