AXOR One Colors nowe warianty kolorystyczne

Written by: Design

Kolekcja AXOR One Colors zaprojektowana przez studio Barber Osgerby

We współpracy z brytyjskimi projektantami Edwardem Barberem i Jay’em Osgerbym, AXOR poszerza kolekcję łazienkową AXOR One o wyselekcjonowaną paletę kolorowych baterii, zainspirowanych naturalnymi efektami barwnymi powstającymi z interakcji światła, koloru i wody.

Marka AXOR powiększa kolekcję łazienkową AXOR One. Dołączają do niej baterie w nowej palecie barw, powstałej we współpracy z brytyjskimi projektantami Edwardem Barberem i Jay’em Osgerbym. Pomysł na rozszerzenie dostępnej kolorystyki zrodził się z inspiracji naturalnymi efektami barwnymi, powstającymi z interakcji światła, koloru i wody.

Do kolekcji AXOR One dołącza sześć wariantów kolorystycznych. Wśród nich znalazł się niebieskozielony odcień akwamarynu, który oddaje chromatyczny charakter spokojnego morza. Koral – ciepły, czerwonopomarańczowy kolor kradnący spojrzenia wielbicieli nieco odważniejszych aranżacji. Lód – jasny, stonowany niebieski, widoczny w warstwowych błękitach lodowców i lodu morskiego. Kamień będący mocną szarością, nawiązującą do połączenia lądu i morza. Muszla, czyli szaroróżowy, chłodny odcień przykuwający wzrok swą oryginalnością. Piasek symbolizujący barwę brzegu – mokrego od odpływającej fali.

Każdy z kolorów łączy w sobie zdolność dopasowania się do uniwersalnego wizualnie wnętrza z możliwością stanowienia mocnego akcentu, przyciągającego uwagę niepowtarzalnym charakterem. Odzwierciedla to sposób, w jaki do łazienek wkracza design powodując, że oryginalność i efektowność wykończenia przeważa nad ich tradycyjną, neutralną użytecznością. Wybraliśmy kolory, które będą uzupełnieniem szerokiej gamy łazienkowych wykończeń – od emalii i betonu, po marmur i drewno – wyjaśniają Edward Barber i Jay Osgerby. O funkcjonalności swoich projektów absolutnie jednak nie zapominają. Odbijająca światło i elementy otoczenia, błyszcząca powierzchnia wybranych modeli baterii, jest bowiem wyjątkowo łatwa w utrzymaniu czystości. Wykończenie z połyskiem tworzy jednocześnie wrażenie warstwy wody obecnej na powierzchni koloru, która ożywia go i dodaje głębi.

Zobacz również – Klejnot wśród opraw – żyrandol Corona od Cleoni

Kolekcja AXOR One Colors została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu jej w przestrzeniach niepublicznych i jest dostępna w ramach usługi AXOR Signature, która gwarantuje personalizację oraz dostosowanie każdego produktu do indywidualnych potrzeb klienta.

Edward i Jay wybrali dla nas wyjątkowe kolory, odwołujące się do naturalnego piękna wody, ziemi i nieba. Projektując paletę barw armatury AXOR One Colors czerpali inspirację z obserwacji sposobu, w jaki woda działa na kolor, jak go intensyfikuje i wzmacnia, podkreślając jednocześnie związek naszej marki z naturąmówi Anke Sohn, Dyrektor Globalnego Marketingu Marki AXOR.

AXOR One Colors nowe warianty kolorystyczne

Tagi: , , Last modified: 2022-04-27