Written by: D.I.Y.

Jak zrobić świąteczne ozdoby i świetnie się przy tym bawić?

bombki

Święta Bożego Narodzenia to specyficzny czas pełen oczekiwania, napięcia i swego rodzaju niecierpliwości. W tym okresie jak chyba w żadnym innym w ciągu roku towarzyszą nam szczególne przygotowania poczynając od przygotowania prezentów, kończąc na wypiekach, czy wysprzątaniu domu. Jednym z nieodzownych elementów jest też udekorowanie domu na święta. Poniżej podpowiemy Wam jak samodzielnie stworzyć fajne świąteczne ozdoby dzięki którym choinka i cały dom nabiorą blasku, a Wy sami będziecie się nieźle bawić przygotowując je.

Świąteczne ozdoby choinkowe z masy solnej

http://www.bhg.com

http://www.bhg.com

Jedną z najprostszych ozdób jakie możecie wykonać samodzielnie są wszelkiego rodzaju wytwory z masy solnej. Mogą być one bardzo efektowne, jeśli nie opuści was wena twórcza.

Jak zrobić ciasto na masę solną – przepis

– pół szklanki soli

– szklanka mąki

– pół szklanki wody

Składniki wymieszać ze sobą, aż powstanie lepkie i dobrze klejące się ciasto.

Ciasto rozwałkujcie dość cienko, a następnie powycinajcie za pomocą foremki kształty śnieżynek, reniferów, bałwanków, etc. Możecie użyć do tego zarówno form do ciasta, jak i foremek z ciastoliny – to opcja dla rodziców i dzieciaków. Zróbcie otwór w każdej z przygotowanyych ozdób, który posłuży do zawieszenia ozdoby na choince. Na koniec należy włożyć świąteczne ozdoby z masy solnej do piekarnika nagrzanego do temperatury około 70 stopni Celsjusza. Po ostygnięciu ozdób udekorować je w dowolnie wybrany sposób. To prawdziwe pole do popisu dla prawdziwych artystów.

Boże Narodzenie na ścianie – wieniec w kształcie płatków śniegu

Foto: http://www.bhg.com/

Foto: http://www.bhg.com/

Ten bardzo ładny wieniec świąteczny został zrobiony z niedrogich materiałów, jakimi są patyczki i farbki. Wystarczy pomalować kawałki patyczków (np. po lodach) i skleić je we wzór płatka śniegu. Dla kontrastu warto dodać kilka gałązek sosny, czy świerku, które dodatkowo zabezpieczą nasz wieniec. Efektu doda też ładna wstążka w uzupełniającym całość kolorze.

Malowane ornamenty

Foto: http://www.bhg.com/

Foto: http://www.bhg.com/

Świąteczne ozdoby, które kupujemy w sklepie, a które wydają się nieco zbyt banalne możemy ozdobić według własnego uznania i pomysłu. Świetnym przykładem jest pomalowanie jednokolorowych bombek (mogą być stare, które dawno się opatrzyły). To elegancki i pomysłowy sposób na upiększenie choinki. Wystarczy użyć białej farby, czy korektora w piórze, i za ich pomocą namalować kropki, kreski, łezki, gwiazdki, itp.

Tagi: , , , , , Last modified: 2016-12-02