Written by: Wnętrza Biuro Design Kuchnia Lifestyle Lofty Łazienka Przedpokój Salon

Dekoracyjny beton architektoniczny i sposoby jego wykorzystania

3 1

Dekoracyjny beton architektoniczny to bardzo ciekawy sposób ozdabiania rozmaitych wnętrz. To specjalna powłoka ścienna, która imituje swoim wyglądem naturalny beton. Sam beton jest oryginalną i ciekawie wyglądającą formą ozdoby, która zdobywa serca coraz szerszej rzeszy ludzi, znajdując też coraz ciekawsze i oryginalniejsze zastosowania.

Gdzie można zastosować beton architektoniczny

1

foto: Archiweb.pl

Ten rodzaj dekoracji zazwyczaj stosuje się na ścianach. W wielu jednak pomieszczeniach aplikuje się go dodatkowo na sufit, podłogi, a nawet na meble, czy kominki. Taka możliwość istnieje dzięki specjalnemu materiałowi z którego wykonany jest beton architektoniczny, czyli z mieszaniny kruszyw dekoracyjnych i pyłu marmurowego, które połączone są za pomocą naturalnych spoiw. Efekt końcowy jest wyjątkowo niebanalny i niestandardowy.

Dlaczego warto zastosować beton architektoniczny?

4

foto: Archiweb.pl

Dekoracyjny beton architektoniczny to materiał posiadający wiele zalet. Najbardziej oczywistą, bo widoczną na pierwszy rzut oka korzyścią, jest walor estetyczny. Materiał ten doskonale sprawdza się w rozmaitych wnętrzach, dodając im swoistego uroku i blasku. Dzięki temu świetnie prezentuje się w łazienkach, industrialnych i loftowych pomieszczeniach, na korytarzach, czy klatkach schodowych. To równocześnie świetne tło dla sprzętu elektronicznego, które dzięki swojej surowości idealnie eksponuje tego typu urządzenia. Innym atutem, o którym nie należy zapominać jest trwałość betonu architektonicznego. Ten znakomity materiał jest łatwy w nakładaniu, a ponadto na długi czas cieszy swoim niezmienionym wyglądem i niezmiennością.

Nowoczesność, funkcjonalność i design

4d076e4edbe308d978ac452063a07705

foto: Archiweb.pl

Ciekawe pomysły na użycie betonu architektonicznego sprawiają, że coraz chętniej ten sposób ozdabiania domu wykorzystują ludzie ceniący sobie nowoczesność oraz nietypowy design. To dzięki połączeniu tych właśnie elementów z dużą funkcjonalnością powstają oryginalne i przykuwające uwagę aranżacje, które są ozdobą całego domu.

Tagi: , , Last modified: 2022-03-22