Written by: Wnętrza Przedpokój

Aranżacje przedpokoju – pomysły i inspiracje

przedpokoj

Pierwsze wrażenie

Przedpokój jest pierwszym miejscem, które widzimy wschodząc do domu. Musi prezentować się perfekcyjnie, ponieważ jego stan rzutuje na cały obraz domu. Pamiętajmy, by zawsze był w nim porządek. Porozrzucane ubrania i buty, brudna podłoga od razu zniechęcają do wejścia do domu. Przedpokój powinien zachęcać do wejścia, robić dobre pierwsze wrażenie. Jeśli nie mamy pomysłu jak go urządzić, możemy przejrzeć, dostępne w Internecie aranżacje przedpokoju.

Trendy w urządzaniu przedpokoju

Obecnie bardzo modne jest minimalistyczne urządzanie przedpokoju. W większości z nich królują szafy wnękowe, które są niezwykle praktyczne. Ze względu na ich pojemność, możemy schować w nich większość drobiazgów, kurtki czy buty. Jednak szafa wnękowa to trochę pójście na łatwiznę. Dobrze, kiedy oddzielamy przedpokój od reszty domu innym rodzajem posadzki, na przykład płytkami, kiedy reszta mieszkania pokryta jest panelami. Jeśli decydujemy się na szafę wnękową, dobrze jest pokryć jej skrzydła lustrem. Jeśli nie mamy szafy, postawmy na kącik lustrzany. Ważne jest również oświetlenie. Z racji na małe rozmiary przedpokoi, raczej zrezygnujmy z dużych wiszących lamp. Zdecydujmy się na dyskretne lampy LED lub mały żyrandol. Ostatnio modne są również szafy z podświetlanymi półeczkami, na których możemy postawić kilka drobiazgów jak świece czy wazon. Aranżacje przedpokoju mogą być znacznie ciekawsze więc pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa.

Dodatki w przedpokoju

Ze względu na małe rozmiary przedpokoju, nie zagracajmy go zbyt dużą ilością dodatków. Takie aranżacje przedpokoju są przytłaczające i zabierają, tak cenne w przedpokoju, miejsce. Jeśli mamy w przedpokoju stolik lub komodę, możemy na niej postawić wazon z kwiatami, świece w ozdobnych świecznikach, małe figurki. Dobrze będzie się prezentowała rzeźba lub kwietnik. Na ścianach możemy powiesić kilka obrazów lub grafiki. Jedną ścianę można również poświęcić, ozdabiając ją fototapetą. Będzie to wyglądało bardzo efektownie i ciekawie. Na pewno, jeśli dysponujemy większym przedpokojem, warto trochę zaszaleć. W małych pomieszczeniach postawmy na klasykę.

post new?mid=&wid=51807&sid=&tid=6810&rid=BEFORE OPTOUT REQ&t=1542039291615?mid=&wid=51807&sid=&tid=6810&rid=FINISHED&custom1=www.archipress

Tagi: , , Last modified: 2022-03-22